Ubezpieczenie kosztów rezygnacji zapewnia ochronę na wypadek dwóch sytuacji: rezygnacji oraz przerwania podróży. W tym pierwszym przypadku ubezpieczyciel pokryje koszty poniesione w związku z wyjazdem, jeżeli przed rozpoczęciem podróży będziemy zmuszeni zrezygnować z wyjazdu, np. z powodu nagłego zachorowania ubezpieczonego.

Jakie są zalety ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży?

  • Bezpieczeństwo finansowe w przypadku wyjazdów planowanych z wyprzedzeniem.
  • Szeroki zakres ochrony (ubezpieczenie obejmuje ponad 20 powodów rezygnacji z podróży).
  • Wysokie sumy gwarantowane.
  • Brak udziału własnego. Nie musisz obawiać się dodatkowych kosztów w razie rezygnacji z podróży.
  • Możliwość szybkiego zakupu online.

PRZYKŁADOWE WARUNKI UBEZPIECZEŃ OD REZYGNACJI

Warunki ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Kiedy można zrezygnować z podróży?

Powody rezygnacji wymienione są przeważnie w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Najczęściej ubezpieczyciele wypłacają świadczenie z powodu nagłego zachorowania ubezpieczonego. Nie jest wymagany pobyt w szpitalu. Świadczenie jest wypłacane na podstawie dokumentacji medycznej.

Objęcie odpowiedzialnością nagłego nasilenia choroby przewlekłej wymaga rozszerzenia ochrony o następstwa chorób przewlekłych. Opcja ta rozszerza odpowiedzialność ubezpieczyciela o choroby przewlekłe nie tylko osób uczestniczących w podróży, ale również osób bliskich, które wymagają opieki osoby ubezpieczonej.

Powodem rezygnacji z wyjazdu może być zaostrzenie choroby przewlekłej rodzica jednego z uczestników podróży. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci świadczenie pod warunkiem wykupienia rozszerzenia o choroby przewlekłe.

Kiedy można zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Standardowe ubezpieczenia turystycznych można kupić nawet już w trakcie wyjazdu, jednak polisę od kosztów rezygnacji trzeba jednak zakupić odpowiednio wcześniej.
Ubezpieczenie Rezygnacja z podróży możesz kupić:

  • w dniu zakupu lub wciągu 10 dni od daty zakupu usługi turystycznej, jeśli do rozpoczęcia podróży pozostało ponad 30 dni,
  • w dniu zakupu lub dzień po zakupie usługi turystycznej, jeśli do rozpoczęcia podróży pozostało 30 dni lub mniej,
  • w dniu zakupu usługi turystycznej, jeśli do rozpoczęcia podróży pozostało 7 dni lub mniej.

Ile kosztuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu?

To zależy od tego, jaka jest cena wycieczki i jaki rodzaj ochrony się wybiera. Przykładowo dla wyjazdu kosztującego 2 000 zł ubezpieczenie od kosztów rezygnacji można znaleźć od 70 zł.

Warsztaty rozwojowe
wpis-kapiele-lesne

Gdzie wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Tego typu ubezpieczenia oferuje większość towarzystw ubezpieczeniowych, tj. PZU, WARTA, GENERALI, Allianz itp. Możesz też skorzystać z usług współpracującej z nami multiagencji ubezpieczeniowej z GRUPY PROGRESS – na hasło „pani ma relaks” otrzymasz specjalną ofertę na ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Dane kontaktowe znajdziesz poniżej.

Multi PROGRESS Sp. z o.o.
ul. F. Chopina 17
05-806 Komorów
NIP: 113-286-44-71
Regon: 146621051

Telefon: 602 733 344
E-mail: j.gietka@kancelaria-progress.pl

Strona WWW: kancelaria-progress.pl