Przebudź się na wiosnę, otwórz się na moc drzemiącej w Tobie kobiecej energii.

Zanurz się w zapachu mazurskiego lasu i dźwiękach dzwoneczków koshi, uwolnij się od obciążeń i niepokoju, przyciągnij dobrą energię i z otwartym sercem przywitaj nowe możliwości. Spędź z nami relaksujący weekend pełen dobroci dla duszy, umysłu i ciała w magicznym miejscu blisko natury.

Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu, tworzonym przez kobiety dla kobiet. Naszą misją jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach, celebrować kobiecość z przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby mieć przestrzeń i siłę, by dbać o innych.

Czerpiąc z mądrości natury, tradycji słowian, wiedzy mistrzów jogi i psychologii, uwolnimy stres, napięcia i obciążające emocje, rozbudzimy swoją kobiecą energię, by świadomie projektować rzeczywistość z intencją przyciągania tego, co dla nas dobre.

Zadbamy o ciało, umysł i duszę.

Zapraszamy!
Ania & Ola

KIEDY I GDZIE?

Data: 4-6 marca 2022

Miejsce: Osada Dzika Kaczka na Mazurach – okolice Mikołajek

Osada Dzika Kaczka położona jest 50 m od lasu i 500 m od jeziora Głębokie o 1-szej klasie czystości, otulonego strefą ciszy, z piękną plażą i dużym prywatnym pomostem. Ten rodzinny pensjonat prowadzony jest z miłością i szacunkiem dla natury. Gospodarze uprawiają bogaty ogród warzywny, nie wchodzą w paradę bocianom, które mieszkają na ich dachu ani motylom, spijającym nektar z okolicznych kwiatów.

Mieszkamy w klimatycznych pokojach i apartamentach z łazienką. Dodatkowo mamy do dyspozycji przeszkloną werandę z kanapami jako przestrzeń do relaksu i salę do jogi z widokiem na mazurską łąkę.

Serwujemy dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food – przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Owoce, warzywa i zioła pochodzą z ogrodu siedliska, chleba i ciasta wypiekane są na miejscu w oparciu o tradycyjne mazurskie receptury, podobnie jak sery, konfitury i przetwory.

PROGRAM WARSZTATÓW I PRZYJEMNOŚCI

PIĄTEK – oczyszczenie

Od 15:00

Przyjazd, zakwaterowanie i rozpakowanie walizek — wskakujemy wygodne stroje, oddychamy czystym powietrzem i zaczynamy cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:00 – 19:00

Witajcie w kobiecym kręgu – zupełnie nieoficjalny początek “Przebudzenia”.

19:00 – 20:00

Powitalna kolacja – poznajmy się nawzajem i otwórzmy na siebie.

20:00 – 20:30

Rytuał oczyszczania z szałwią i lawendą –  zanurzymy się w aromacie palonych ziół i użyjemy ich mocy do oczyszczenia z energii, które już nam nie służą. Oczyścimy również naszą pamięć, by zrobić przestrzeń na nowe jakości i otwartość na nowe doświadczenia.

20:30 – 21:00

Uwalniająca joga nidra z Mindful Girl – medytacja prowadzona, w której balansujemy pomiędzy jawą, a snem, czyli w miejscu, w którym dzieje się cała magia Twojej podświadomości. Ta praktyka pomoże uwolnić emocje, które już Ci nie służą i zastąpić je miłością do siebie.

SOBOTA – przebudzenie

7:30 – 8:00

Uziemianie z Pojechaną – zaczerpniemy zdrową energię z ziemi podczas porannego spaceru boso.

8:00 – 9:00

YANG joga z Mindful Girl – dynamiczna praktyka z elementami vinyasa jogi, która rozrusza i wzmocni nasze ciała pobudzając energię Yang, energię działania. Będziemy uczyć się jak zintegrować asany z oddechem w ruchu, tak aby wykonywać je w sposób świadomy i bezpieczny. Joga Yang skupia się głównie na rozgrzaniu, rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, oraz mobilizacji stawów.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 14:00

Czas wolny na relaks – do wykorzystania na spacery, czytanie, wspólne rozmowy, drzemkę lub masaż* z Izą (*opcja dodatkowo płatna).

14:00 – 15:00

Obiad w duchu slow food.

15:00 – 15:30

Medytacja na rozbudzenie intuicji z Mindful Girl – praktyka medytacji prowadzonej z intencją rozbudzenia źródła własnej mocy, jaką jest intuicja .

15:30 – 17:30

Warsztaty świadomej kreacji rzeczywistości z Pojechaną – czerpiąc z naszych energii yin i yang i dbając o ich równowagę, stworzymy listę naszych marzeń, celów i pragnień, by oddziaływując na podświadomość na zasadzie afirmacji, przyciągnąć to, czego pragniemy.

17:30 – 18:00

Przerwa – chwila wolnego czasu.

18:00 – 19:00

YIN joga z Mindful Girl – powolna, statyczna praktyka, która pomoże uzyskać dostęp do głębszych tkanek, oddziałując na tkankę łączną i powięź oraz zrównoważy energetycznie nasze ciała. Yin to energia kobieca, a dzięki Yin jodze stajemy się o wiele bardziej czułe na swoje potrzeby oraz mamy możliwość po prostu być, nie analizując niczego wokół siebie.

19:00 – 20:00

Kolacja inspirowana kuchnią roślinną i sezonową.

20:00 – 22:00

Sesja głębokiego odprężenia w saunie – zrelaksujemy się i oczyścimy nasze organizmy z toksyn.

NIEDZIELA – uważność

8:00 – 9:00

YANG joga z Mindful Girl – dynamiczna praktyka z elementami vinyasa jogi, która rozrusza i wzmocni nasze ciała pobudzając energię Yang – energię działania. Będziemy uczyć się jak zintegrować asany z oddechem w ruchu tak, aby wykonywać je w sposób świadomy i bezpieczny. Joga Yang skupia się głównie na rozgrzaniu, rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni oraz mobilizacji stawów.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 10:30

Praktyka uważności z Mindful Girl – sesja mindfulness, podczas której skierujemy uważność na bycie świadomą tego, co w danej chwili czujesz, bez interpretacji i osądzania.

10:30 – 11:00

Kąpiel leśna shinrin-youku z Pojechaną – zanurzymy się w lesie i będziemy chłonąć go wszystkimi zmysłami.

11:00 – 13:00

Czas wolny na spacer nad jeziorem i relaks – opcja dodatkowa: masaż z Izą.

13:00 – 14:00

Obiad w stylu slow food.

Od 14:00

Pożegnanie i powrót do domu z głowami pełnymi pomysłów.

PARTNERZY WYDARZENIA

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy jak yin i yang – Ola to wulkan energii, Ania jest oazą spokoju. Łączy nas przyjaźń, miłość do natury i świadomość jej terapeutycznego wpływu na organizm, szacunek do naszej kobiecości, chęć ciągłego rozwoju i robienia fajnych, niosących dobro rzeczy. Dlatego postanowiłyśmy połączyć siły naszych dwóch, przeciwnych biegunów, paletę różnorodnych umiejętności i stworzyć wyjątkowe wydarzenia dla kobiet.
Instagram

Ana Werstak – joginka, menadżerka, organizatorka i miłośniczka aktywnego stylu życia w rytmie slow. Rzuciła pracę w korporacji, by móc robić tylko to co sprawia jej przyjemność. Ukończyła kurs nauczycielki akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance (RYT200h). Jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Zgłębia mindfulness i techniki relaksacyjne. Od niedawna jest także certyfikowanym nauczycielem Joga Nidra, czyli “jogicznego snu”, który jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie.

Instagram

Aleksandra Świstow – dziennikarka, redaktorka, menadżerka, mówczyni, pasjonatka podróży, miłośniczka gór, wpatrywania się w morze i odnajdywania dróg w zaułkach nieznanych kultur. Autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana i książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku w 2015 roku. Przez ponad 2 lata zgłębiała niuanse chińskiej kultury jako mieszkanka Państwa Środka, objechała świat z plecakiem podczas półtorarocznej podróży, wielokrotnie wracała do Azji Południowo-Wschodniej jako rozgadana pilotka wycieczek. Urodzona organizatorka, gaduła i dusza towarzystwa.

GOŚCINNIE POJAWI SIĘ

Instagram

Izabela Parszczyńska – instruktorka pilatesu, zapalona biegaczka, fizjoterapeutka i masażystka. Trenerka z dziesięcioletnim doświadczeniem. Kiedyś zakochana w sztandze i kulturystyce. Wszystko jednak się zmieniło kiedy poznała Pilates i zaczęła z nim pracować na sobie. Dziś zdecydowanie preferuje ćwiczenia z własnym ciężarem ciała i właśnie Pilates jako formę ruchu, która wysmukla mięśnie, buduje wymarzoną sylwetkę, uczy prawidłowego oddechu, stabilizacji i kontroli ciała oraz wzmacnia mięśnie głębokie. Na co dzień prowadzi treningi i jest masażystką we własnym studio Dobrze Mi Tu w Giżycku.