Zaufaj naturze, która spowalnia bieg, otul się sobą, zanurz się w cieple jesiennych barw. Pozwól, by ukoił Cię szelest kolorowych liści, dźwięki dzwoneczków koshi, zapach porannych mgieł i wypiekanego wieczorem chleba.

Termin: 14 – 16 października 2022

Miejsce: Osada Dzika Kaczka (Mazury)

Odkryj moc uważności, która obniża napięcie, osadzając nas w tu i teraz. Poczuj magię wdzięczności, oczyść serce, wycisz umysł, przyjemnie rozciągnij ciało i przyciągnij dobrą energię. Podaruj sobie relaksujący weekend pełen dobroci w sielskim miejscu blisko natury. 

Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu, tworzonym przez kobiety dla kobiet. Naszą misją jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach z przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby mieć przestrzeń i siłę, by dbać o innych.

W naszym bogatym programie znajdziesz między innymi aż 3 różne praktyki jogi z certyfikowaną nauczycielką, warsztaty automasażu z fizjoterapeutką i masażystką, sesję medytacji, warsztaty pieczenia chleba z mazurska Gospodynią, warsztaty wdzięczności i warsztaty afirmacji. Czerpiąc z mądrości natury, tradycji słowian, wiedzy mistrzów jogi i psychologii, uwolnimy stres, napięcia i obciążające emocje, poszukamy ukojenia w uważności, wdzięczności i kontakcie z naturą. Zadbamy o ciało, umysł i duszę.

Zapraszamy!

Ania & Aleksandra

Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeżeli:

zmagasz się ze stresem, szukasz spokoju i relaksu

Nasz program wypełniony jest zróżnicowanymi aktywnościami, zapewniającym regenerację ciała, odpoczynek dla umysłu i ukojenie dla duszy.

pragniesz doświadczać więcej radości w życiu

Dbamy o harmonię Twojego ciała i umysłu - dla lepszej energii życiowej i dobrego samopoczucia we wszystkich aspektach.

chcesz mieć więcej motywacji i energii do działania

Pokażemy Ci nowe możliwości, podczas inspirujących warsztatów rozwoju osobistego. Obudzimy drzemiące w Tobie “chcę” i “mogę”.

pragniesz się rozwijać

Z naszego wyjazdu wrócisz z wachlarzem nowych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Inspirujące, twórcze zajęcia pobudzą Twoją wrażliwość na dobro i piękno.

lubisz relaks na łonie natury

Zapraszamy Was w piękne miejsca blisko natury - doświadczamy jej z uważnością i szacunkiem, zanurzamy się w niej i chłoniemy wszystkimi zmysłami.

cenisz relacje z innymi kobietami

Nasze wydarzenia tworzą kobiety dla kobiet - by w atmosferze otwartości, zrozumienia i pełnej akceptacji, mogły otoczyć troską swój umysł i ciało.

Żeby z nami pojechać, NIE POTRZEBUJESZ:

  • doświadczenia w praktykowaniu jogi ani medytacji – dostosujemy poziom zajęć do Twojej wiedzy i umiejętności, będziesz mogła spróbować różnych praktyk i przekonać się, która jest Ci najbliższa,
  • koleżanki do pokoju – śmiało zapisuj się sama! Możemy (za małą dopłatą) zapewnić Ci pojedynczy pokój lub zakwaterować Cię z inną uczestniczką, co z całego serca polecamy, bo na kobiecych wyjazdach rodzą się piękne przyjaźnie,
  • żadnego sprzętu ani specjalnego ubrania – wystarczą Ci wygodne dresy, a wszelki potrzebny sprzęt do zajęć dostarczą nasi partnerzy,
  • pamiętać swojej daty urodzenia – w wyjazdach Pani ma relaks biorą udział kobiety w każdym wieku, różnych zawodów, singielki, mężatki, rozwódki, mamy, siostry i babcie. Różnorodność jest piękna i chcemy z niej czerpać.

PROGRAM WARSZTATÓW I PRZYJEMNOŚCI

PIĄTEK – ukojenie

Od godziny 16:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakujemy wygodne dresy, oddychamy czystym powietrzem i zaczynamy cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:00 – 18:30

Witajcie w kobiecym kręgu – zupełnie nieoficjalny początek “Jesiennego ukojenia”

18:30 – 19:00

Ceremonia uwalniania – rytuał przejścia, który pomoże nam puścić przywiązania, pożegnać stare jakości i energie, które już nam nie służą. Oczyścimy również naszą pamięć, by zrobić przestrzeń na nowe jakości i otwartość na nowe doświadczenia.

19:00 – 20:00

Powitalna kolacja – poznajmy się nawzajem i otwórzmy na siebie.

20:00 – 21:00

Self-love yin yoga – spokojna, statyczna praktyka, która pomaga uzyskać dostęp do głębszych tkanek, połączona z afirmacjami wzmacniającymi miłość własną. Stosowanie intencji i afirmacji to sposób na pogłębienie pracy z asanami oraz zwrócenie swoich myśli ku temu, co dla Ciebie dobre.

21:00 – 21:30

Uwalniająca joga nidra – medytacja prowadzona, w której balansujemy pomiędzy jawą, a snem, czyli w miejscu, w którym dzieje się cała magia Twojej podświadomości. Ta praktyka pomoże uwolnić emocje, które już Ci nie służą i zastąpić je miłością do samej siebie.

SOBOTA – uważność

7:30 – 8:00

Uziemianie – zaczerpniemy zdrową energię z ziemi podczas porannego spaceru boso.

8:00 – 9:00

Joga na dzień dobry – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 10:30

Zaproszenie do uważności – wprowadzenie do mindfulness – praktyki, podczas której kierujemy uważność na bycie świadomą tego, czego w danej chwili doświadczamy i czujemy, bez interpretacji i osądzania.

10:30 – 11:30

Uważne warsztaty pieczenia chleba z mazurską Gospodynią – część I warsztatów, podczas których przygotujemy pachnące domowym ciepłem wypieki. Rano wymieszamy wszystkie składniki, dodamy zakwas, zagnieciemy ciasto i odstawimy do wyrośnięcia.

11:30 – 14:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer lub kąpiel w jeziorze, czytanie książki w hamaku, drzemkę lub masaż (opcja dodatkowa).

14:00 – 15:00

Obiad w duchu slow food.

15:00 – 16:00

Kąpiel leśna shinrin-youku – zanurzymy się w lesie podczas uważnego spaceru i będziemy go chłonąć i doświadczać wszystkimi zmysłami.

16:00 – 17:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer lub kąpiel w jeziorze, czytanie książki w hamaku, drzemkę lub masaż (opcja dodatkowa).

17:00 – 19:00

Warsztaty automasażu – uważne warsztaty relaksującej pracy z ciałem i otwierania się na jego potrzeby i sygnały, które wysyła. Podczas dwugodzinnej sesji nauczymy się automasażu od stóp do głowy, czyli rolowania i podstaw jogi twarzy. 

19:00 – 20:00

Kolacja inspirowana kuchnią roślinną i sezonową.

20:00 – 21:00

Uważne warsztaty pieczenia chleba z mazurską Gospodynią – część II warsztatów, podczas których przygotujemy pachnące domowym ciepłem wypieki na zakwasie. Wieczorem przełożymy wyrośnięte ciasto do foremek i upieczemy własny chleb żytni.

21:00 – 21:30

Medytacja metta – praktyka miłującej dobroci. Medytacja prowadzona, podczas której w naszym umyśle i ciele poczujemy kojące ciepło płynące z życzliwości, łagodności i miłości – do siebie, do ludzi, do świata.

NIEDZIELA – wdzięczność

8:00 – 9:00

Joga na dzień dobry – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 11:00

Warsztaty wdzięczności – wdzięczność to emocja o potężnym, pozytywnym ładunku energetycznym i źródło energii twórczej. Podczas warsztatów dowiemy się jakie korzyści płyną z praktykowania wdzięczności i jak wyrobić w sobie nawyk bycia wdzięcznym.

11:00 – 13:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer nad jeziorem, czytanie, wspólne rozmowy, drzemkę lub masaż (opcja dodatkowa).

13:00 – 14:00

Obiad w stylu slow food.

Od 14:00

Pożegnanie i powrót do domu w zrelaksowanym ciele i z głowami pełnymi dobrej energii.

JOGA I MEDYTACJA

Na naszym kobiecym slow weekendzie będziesz miała okazję spróbować aż trzech różnych praktyk jogi oraz praktyki medytacji, aby przekonać się, która z tych sztuk pracy z ciałem, oddechem i świadomością, jest Ci najbliższa i przynosi Ci najwięcej przyjemności i ukojenia.

Rano będziemy rozbudzać naszą życiową energię podczas dynamicznej praktyki Vinyasa Yogi opartej na sekwencji Powitanie Słońca.

W ramach wieczornych praktyk będziesz mogła spróbować rozciągającej Yin Yogi, zwanej również jogą powięziową, balansującej pomiędzy  jawą a snem Yogi Nidra i medytacji metta – praktyki miłującej dobroci.

Joga i medytacja
Przyjazna przestrzeń

ROZWÓJ OSOBISTY

Pani ma relaks to również inspirujące, autorskie, twórcze warsztaty rozwijające wrażliwość, kreatywność, uważność i poczucie własnej wartości.

Podczas “Jesiennego ukojenia” weźmiesz udział w warsztatach afirmacji, na których spojrzysz na siebie jak na istotę, której chcesz dobrze życzyć i zatrzymasz się na chwilę, by odszukać w swym wnętrzu, czego pragniesz.

Zrelaksujesz się podczas warsztatów pisania, bazujących na kojącej uważności w kontakcie z naturą i chłonięcia jej wszystkimi zmysłami i odkryjesz potężną moc doceniania choćby najmniejszych dobrych, codziennych doświadczeń na warsztatach wdzięczności.

WARSZTATY PIECZENIA CHLEBA

Zapach gorącego, świeżego chleba kojarzy nam się z ciepłem domowego ogniska, przywołuje beztroskie wspomnienia z dzieciństwa i otula nas spokojem. Na warsztatach z mazurską Gospodynią upieczemy od podstaw pyszny żytni chleb.

Warsztaty poprzedzimy zaproszeniem do uważności – kojącej praktyki, podczas której kierujemy uważność na bycie świadomą doświadczania danej chwili.

Do domu wrócisz z własnoręcznie upieczoną połówką chleba, zakwasem do dalszych wypieków i relaksującą umiejętnością bycia tu i teraz, bez gonitwy myśli i osądzania swoich uczuć.

RELAKS NA ŁONIE NATURY

Doświadczanie natury wszystkimi zmysłami to nieodłączny element programów kobiecych slow weekendów Pani ma relaks, gdyż kontakt z naturą jest niezbędny dla naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego. Natura nas wspiera, uspokaja, zakotwicza w teraźniejszości, napełnia energią, leczy.

Podczas “Jesiennego ukojenia” wprowadzimy Cię w świat relaksujących praktyk opartych o świadome obcowanie z naturą. Będziemy będziemy doświadczać lasu wszystkimi zmysłami podczas leśnej kąpieli shinrin-youku, czyli uważnego spaceru i czerpać uzdrawiającą energię z ziemi podczas praktyki uziemiania.

OPINIE NASZYCH KLIENTEK

Osada Dzika Kaczka

okolice Mikołajek

Osada Dzika Kaczka położona jest 50 m od lasu i 500 m od jeziora Głębokie o 1-szej klasie czystości, otulonego strefą ciszy, z piękną plażą i dużym prywatnym pomostem. Ten rodzinny pensjonat prowadzony jest z miłością i szacunkiem dla natury. Gospodarze uprawiają bogaty ogród warzywny, nie wchodzą w paradę bocianom, które mieszkają na ich dachu ani motylom, spijającym nektar z okolicznych kwiatów.

ZAKWATEROWANIE
Mieszkamy w klimatycznych pokojach i apartamentach z łazienką. Dodatkowo mamy do dyspozycji przeszkloną werandę z kanapami jako przestrzeń do relaksu i salę do jogi z widokiem na mazurską łąkę.

WYŻYWIENIE

Serwujemy dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Owoce, warzywa i zioła pochodzą z ogrodu siedliska, chleba i ciasta wypiekane są na miejscu w oparciu o tradycyjne mazurskie receptury, podobnie jak sery, konfitury i przetwory.

Jeśli masz nietolerancję na jakieś składniki lub specjalną dietę, poinformuj nas wcześniej zrobimy co się da, abyś była zadowolona i najedzona.

PARTNERZY WYDARZENIA

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy jak yin i yang – Ola to wulkan energii, Ania jest oazą spokoju. Łączy nas przyjaźń, miłość do natury i świadomość jej terapeutycznego wpływu na organizm, szacunek do naszej kobiecości, chęć ciągłego rozwoju i robienia fajnych, niosących dobro rzeczy. Dlatego postanowiłyśmy połączyć siły naszych dwóch, przeciwnych biegunów, paletę różnorodnych umiejętności i stworzyć wyjątkowe wydarzenia dla kobiet.

pomysłodawczyni projektu
Pani ma relaks

Założycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, certyfikowana nauczycielka jogi, trenerka technik relaksacyjnych, adeptka uważności oraz miłośniczka rękodzieła i arteterapii. Ukończyła kursy nauczycielskie akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, a jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Jest także certyfikowanym nauczycielem joga Nidra, która jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie. W social mediach znajdziesz ją pod nazwą „Pani od relaksu”.

Więcej informacji...

współtwórczyni projektu
Pani ma relaks

Pani od słowa, współzałożycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, menadżerka, mówczyni, pilotka wycieczek, autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana, fascynatka tajników umysłu zgłębiająca filozofię mindfulness, techniki regulacji emocji i mądrość ciała. Doświadczenie w organizacji dobrych doświadczeń zdobywała przez lata pracy w sektorze turystycznym, prowadząc zarówno wyjazdy przygodowe po krajach Azji Południowo-Wschodniej, jak i duże wydarzenia integracyjne i motywacyjne dla firm. Ukończyła 8-tygodniowy trening MBSR, na co dzień uczy się uważności od adoptowanej suczki Frankie.

Więcej informacji...

Chcesz z nami jechać na kolejny kobiecy weekend?

Sprawdź terminy naszych innych kobiecych wyjazdów i warsztatów w zakładce wszystkie wydarzenia lub zapisz się do naszego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wydarzeniach #PaniMaRelaks, zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów na kameralne spotkania oraz specjalne rabaty.