RELAKSUJĄCY KOBIECY WEEKEND __________

ROZKWITANIE

? Termin: 26 – 28 maja 2023 (piątek-niedziela)
? Miejsce: Witramowo // Mazury

Jesteś przemęczona, chciałabyś mieć więcej energii, satysfakcji z życia i odczuwać więcej radości? Szukasz wyjazdu blisko natury, na którym odetchniesz, wyjdziesz z pełnionych na co dzień ról, zaopiekujesz się sobą?

Rozluźnij ciało, oczyść umysł, nakarm duszę i rozkwitnij pełnią swoich możliwości.

Podaruj sobie kobiecy weekend na Mazurach z Pani ma relaks, spróbuj różnych praktyk jogi i uważności, zainspiruj się i zrelaksuj podczas kreatywnych warsztatów i ćwiczeń. Otwórz się na swoje potrzeby, obdarz się troską i czułością na jaką zasługujesz, uwolnij się od obciążeń, poczuj wdzięczność i spokój. Zanurz się w kojącej naturze, dźwiękach lasu, jeziora i dzwoneczków koshi.

Na skróty: PROGRAM | CENA | ZAPISY | O NAS

Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeżeli:

zmagasz się ze stresem, szukasz spokoju i relaksu

Nasz program wypełniony jest zróżnicowanymi aktywnościami, zapewniającym ładowanie wewnętrznych baterii poprzez regenerację ciała, odpoczynek dla umysłu i ukojenie dla duszy.

pragniesz doświadczać więcej radości i bardziej doceniać swoje życie

Dbamy o harmonię Twojego ciała i umysłu – dla lepszej energii życiowej i dobrego samopoczucia we wszystkich aspektach.

chcesz mieć więcej motywacji, energii i poczucia sprawczości

Pokażemy Ci nowe możliwości podczas inspirujących warsztatów rozwoju osobistego, nauczymy Cię zarządzania źródłami wewnętrznej energii.

cenisz sobie relacje z innymi kobietami i ideę siostrzeństwa

Nasze wydarzenia tworzą kobiety dla kobiet – by w atmosferze otwartości, zrozumienia i pełnej akceptacji, mogły otoczyć troską swój umysł i ciało.

pragniesz się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty

Z naszego wyjazdu wrócisz z wachlarzem nowych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Inspirujące, twórcze zajęcia pobudzą Twoją wrażliwość na dobro i piękno.

lubisz odpoczynek na łonie natury

Zapraszamy Cię w piękne miejsce blisko natury, której doświadczamy z uważnością i szacunkiem, zanurzamy się w niej i chłoniemy wszystkimi zmysłami.
pmr_sierpien_2022-22

CZEGO DOŚWIADCZYSZ __________

Podczas tego wyjazdu:

 • spróbujesz aż 4 różnych praktyk jogi, aby wybrać tę najbardziej dostosowaną do Twoich potrzeb i stylu życia,
 • nauczysz się różnorodnych technik relaksacyjnych, które pomogą Ci lepiej zarządzać stresem, uwagą, energią i emocjami,
 • kreatywnie się rozbudzisz i dopieścisz swój kobiecy pierwiastek podczas warsztatów plecenia wianków,
 • poznasz zasady efektywnego zarządzania źródłami wewnętrznej energii i określisz swoje energetyzujące czynności,
 • poznasz techniki trenowania umysłu, by wychodził z głównej funkcji przetrwania, dostrzegał dobro i generował obfitość,
 • odkryjesz moc wdzięczności i sposoby, by wdrożyć ją w swoje codzienne rytuały dbania o swój dobrostan,
 • zaczniesz odczuwać więcej energii i radości, dzięki wysłuchaniu swojego wewnętrznego głosu i pożegnaniu niewspierających przekonań,
 • zharmonizujesz ciało, umysł i duszę poprzez nawiązanie lepszego kontaktu ze sobą i kontakt z naturą,
 • dopieścisz swoje podniebienie pyszną, kolorową, sezonową, wegetariańską kuchnią.

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Kwiaty nie tylko cieszą swoim pięknem i zapachem – oddziaływanie roślin na zdrowie człowieka jest faktem niepodważalnym. Liczne badania naukowe dowodzą, że różne formy kontaktu z roślinami mają wpływ na poprawę kondycji psychicznej i fizycznej. Nie mamy też wątpliwości co do relaksującego działania zajęć manualnych, podczas których skupiamy się na tu i teraz. A czy może być wdzięczniejszy materiał do pracy niż kwiaty?

Dlatego w naszym programie “Rozkwitania” znalazły się pachnące wiosną warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów, podczas których miło się zrelaksujesz i dopieścisz swój kobiecy pierwiastek.

Joga i medytacja

JOGA I MEDYTACJA

Na naszym kobiecym weekendzie będziesz miała okazję spróbować aż czterech różnych praktyk jogi oraz praktyki wizualizacji, aby przekonać się, która z tych sztuk pracy z ciałem, oddechem i świadomością, jest Ci najbliższa i przynosi Ci najwięcej przyjemności i ukojenia.

Piątkowy program zakończymy kojącą wizualizacją, a w sobotę rano rozbudzimy naszą życiową energię podczas dynamicznej praktyki Vinyasa Yogi, opartej na sekwencji Powitanie Słońca. W ramach popołudniowej praktyki będziesz mogła spróbować balansującej pomiędzy jawą a snem Yogi Nidra, a wieczorem rozciągającej Yin Yogi, zwanej również jogą powięziową. W niedzielę przed śniadaniem poznasz uważną jogę – praktykę skupienia całej uwagi na swoim ciele.

ROZWÓJ OSOBISTY

Pani ma relaks to również inspirujące, autorskie, twórcze warsztaty rozwijające wrażliwość, kreatywność, uważność i poczucie własnej wartości.

Podczas “Rozkwitania” weźmiesz udział w ceremonii uwalniania – ćwiczeniu wewnętrznego dialogu, które pomoże Ci puścić przywiązania i pożegnać stare jakości, które już Ci nie służą, w warsztatach wspierającej energii, na których dowiesz się jak efektywnie zarządzać źródłami Twojej życiowej siły i motywacji a także odkryjesz potężną moc doceniania choćby najmniejszych dobrych, codziennych doświadczeń w kręgu wdzięczności.

BŁOGI RELAKS NA ŁONIE NATURY

Doświadczanie natury wszystkimi zmysłami to nieodłączny element programów kobiecych weekendów Pani ma relaks, gdyż kontakt z naturą jest niezbędny dla naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego. Natura nas wspiera, uspokaja, zakotwicza w teraźniejszości, napełnia energią, leczy.

Podczas “Rozkwitania” wprowadzimy Cię w świat relaksujących praktyk opartych o świadome obcowanie z naturą. Będziemy będziemy doświadczać lasu wszystkimi zmysłami podczas leśnej kąpieli shinrin-youku, czyli uważnego spaceru i czerpać uzdrawiającą energię z ziemi podczas praktyki uziemiania.

UPOMINKI I ZESZYT ĆWICZEŃ

Zależy nam, abyś jak najwięcej skorzystała z naszych autorskich warsztatów i mogła wdrożyć zdobytą na nich wiedzę w swój codzienny rytuał dbania o dobrostan, dlatego otrzymasz od nas pełen wiedzy, starannie przygotowany zeszyt ćwiczeń, z którego będziemy korzystać podczas warsztatów rozwojowych.

Lubimy kiedy jest Ci miło, dlatego w prezencie powitalnym otrzymasz od nas zestaw relaksujących upominków do stworzenia swojego własnego sanktuarium spokoju, zniżki od partnerów wyjazdu na produkty wspierające Twoje odprężenie i nasz autorski mini-ebook z 10 pomysłami na relaks.

PROGRAM WARSZTATÓW I PRZYJEMNOŚCI

26 – 28 maja 2023

Nasz program jest bardzo bogaty – zachęcamy do udziału we wszystkich zajęciach, ale jeszcze goręcej namawiamy Cię, byś słuchała głosu swojego organizmu. Dostosuj plan dnia do potrzeb swojego umysłu, duszy i ciała  – chcesz dłużej pospać albo wybrać się na spacer w trakcie trwania warsztatów? Śmiało! W ten weekend nic nie musisz, wszystko możesz, Twój dobrostan jest najważniejszy.

PIĄTEK, 26 maja – uwolnienie

Od godziny 16:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakuj w wygodne dresy, odetchnij głęboko czystym powietrzem i zacznij cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:00 – 19:00

Witajcie w kobiecym kręgu – zupełnie nieoficjalny początek Pani ma relaks.

19:00 – 20:00

Powitalna kolacja – poznajmy się i otwórzmy na siebie.

20:00 – 21:00

Ceremonia uwalniania – rytuał przejścia, który pomoże Ci puścić przywiązania, pożegnać stare jakości i energie, które już Ci nie służą, by zrobić przestrzeń na nowe jakości i otwartość na nowe doświadczenia.

21:00 – 21:30

Wizualizacja uwolnienia – medytacja prowadzona z wizualizacją, podczas której użyjesz mocy swojej wyobraźni, by uwolnić się od lęku i stresu.

SOBOTA, 27 maja – rozkwitanie

7:30 – 8:00

Uziemianie – zaczerpniesz zdrową energię z ziemi podczas porannego spaceru boso.

8:00 – 9:00

Pobudzająca joga – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozciągniesz zaspane ciało, rozbudzisz swój umysł i życiową energię.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 13:00

Warsztaty bogini Flory – pachnące latem warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów, podczas których miło się zrelaksujesz i dopieścisz swój kobiecy pierwiastek.

13:00 – 14:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer nad jeziorem, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy.

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

15:00 – 16:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer nad jeziorem, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy.

16:00 – 17:00

Przerwa – chwila wolnego czasu.

17:00 – 17:30

Regenerująca joga nidra – medytacja prowadzona, w której będziesz balansować pomiędzy jawą, a snem, czyli w miejscu, w którym dzieje się cała magia Twojej podświadomości. Ta praktyka pomoże Ci wejść w stan głębokiego odprężenia.

17:30 – 19:00

Warsztaty wspierającej energii – źródło mocy jest w Tobie. Codziennie czerpiesz z czterech oddzielnych, ale powiązanych ze sobą wewnętrznych źródeł energii: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i duchowej. Zagłębimy się w zasady zarządzania tymi źródłami i odkryjemy energetyzujące czynności.

19:00 – 20:00

Kolacja inspirowana kuchnią roślinną i sezonową.

20:00 – 20:30

Krąg wdzięczności – wdzięczność to emocja o potężnym, pozytywnym ładunku energetycznym. Poznasz ćwiczenia, które wspierają trening umysłu, by dostrzegał dobro i kierował Cię ku niemu.

20:30 – 21:30

Wieczorna Yin joga – spokojna, statyczna praktyka, która pomaga uzyskać dostęp do głębszych tkanek, oddziałuje na tkankę łączną i powięź oraz równoważy energetycznie. Dłuższe przytrzymanie pozycji pozwoli na stopniowe uwalnianie napięć z ciała.

NIEDZIELA, 28 maja – uważność

8:00 – 9:00

Uważna joga – spokojna, statyczna praktyka jogi w stanie zwiększonej świadomości chwili obecnej i akceptacji uczuć, myśli i doznań w ciele. Dzięki uważnej jodze stajesz się bardziej czuła na swoje potrzeby, ale też uczysz się po prostu być, bez analizy i oceny.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 11:00

Kąpiel leśna shinrin-yoku – poznasz korzyści z praktykowania uważnych spacerów w naturze, zanurzysz się w lesie i będziesz go doświadczać wszystkimi zmysłami.

11:00 – 11:30

Przewodnictwo bogiń – kończący warsztaty intuicyjny wybór patronki, która będzie czuwać nad Twoim dobrostanem.

11:30 – 13:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer nad jeziorem, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy.

13:00 – 14:00

Obiad w stylu slow food.

Od godziny 14:00

Pożegnanie i powrót do domu z głowami pełnymi dobrych emocji i miłych wspomnień.

MIEJSCE __________

Dom gościnny Witramowo

Mazury – okolice Nidzicy

Dom gościnny Witramowo 32 znajduje się na samym początku województwa warmińsko – mazurskiego – na pograniczu Mazur Południowych i Warmii. Budynek położony jest w sielskiej okolicy, z dala od wsi, na niewielkim wzgórzu górującym nad doliną, pod lasem, na blisko 4.5 ha terenie z dostępem do prywatnego jeziora.

ZAKWATEROWANIE

Mieszkamy w klimatycznych, jasnych pokojach 2 i 3-osobowych z łazienką. Do naszej dyspozycji jest też przestronna altana w ogrodzie i hamaki z widokiem na jezioro, zawieszone pomiędzy drzewami.

witramowo_18

WYŻYWIENIE __________

Kuchnia roślinna

Podczas kobiecego weekendu serwujemy pyszne dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food – przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Mnóstwo warzyw i owoców trafi na Wasze talerze z przydomowego ogródka naszych gospodarzy.

Przez cały czas trwania warsztatów dostępna jest woda, rozmaite herbaty i napary ziołowe.

Jeśli masz nietolerancję na jakieś składniki lub specjalną dietę, poinformuj nas wcześniej – zrobimy co się da, abyś była zadowolona i najedzona.

CZAS WOLNY __________

Atrakcje dodatkowe

Spływ kajakowy rzeką Marózką

Relaksujący spływ kajakowy najpiękniejszym odcinkiem rzeki Marózka, wijącej się w wąwozie sosnowego lasu. Meandrująca rzeka jest płytka na całym odcinku ze Swaderek do jeziora Świętego, czasem trzeba ominąć wystający konar lub płyciznę. Nie ma tu żadnych barów, sklepów czy muzyki – tylko dźwięki lasu i bystrej rzeczki. Ostatni odcinek trasy prowadzi przez wody śródleśnego jeziora Świętego. Spływ wraz z dojazdem zajmuje około 3 godzin.

pmr_sierpien_2022-156
rezerwat-zolwia-blotnego

Rezerwaty przyrody

W odległości kilkunastu kilometrów od Witramowa, znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Rezerwat Żółwia Błotnego w Orłowie, w którym obserwować można tego coraz rzadziej spotykanego w naszym kraju gada i Rezerwat przyrody źródła rzeki Łyny, obejmujący rozległą dolinę z licznymi bocznymi wąwozami i dolinkami o stromych zboczach, z których wypływają dziesiątki strumyków, dających początek Łynie – największej rzece województwa warmińsko-mazurskiego.

WSPARCIE __________

Sprzęt i akcesoria

Nie potrzebujesz zabierać nic szczególnego – żadnych specjalnych ubrań, sprzętów ani gadżetów, żeby w pełni uczestniczyć w naszych warsztatach – wszystko co niezbędne, zapewniamy my i partnerzy wyjazdu:

 • maty do jogi od polskiej marki Moonholi – wykonane z 100% biodegradowalnego, naturalnego kauczuku i ekologicznej mikrofibry premium z materiałów z recyklingu,
 • wałki/bolstery do jogi od polskiej marki Wellb – wypełnione organiczną łuską gryki, powlekane mięciutkim welurem lub mieszanką ekologicznej bawełny i lnu,
 • pachnące poduszeczki na oczy Pani ma relaks, stworzone we współpracy z Wellb – wypełnione siemieniem lnianym i suszonymi kwiatami lawendy.

Jeśli polubisz się z tymi akcesoriami, będziesz mogła je zakupić ze specjalną zniżką dla społeczności Pani ma relaks.

pmr_czerwiec_12
pmr_czerwiec_15

MISJA __________

Przyjazna przestrzeń

Misją Pani ma relaks jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach z przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby móc znaleźć zasoby, by dbać o innych. Na naszych warsztatach nie ma znaczenia Twój wiek, zawód, stan cywilny, role społeczne i waga życiowych doświadczeń, z pełną otwartością przyjmujemy Twoje serce i zapraszamy do kręgu wymiany kobiecej energii.

REFERENCJE __________

Opinie naszych Klientek

Zanim zarezerwujesz miejsce na kobiece wydarzenia Pani ma relaks przeczytaj wybrane opinie uczestniczek poprzednich wyjazdów i warsztatów. Zachęcamy także do sprawdzenia naszych opinii na Google i Facebooku.

WSPARCIE __________

Partnerzy wydarzenia

Chciałabyś wziąć udział w podobnym wydarzeniu?

Sprawdź terminy naszych innych kobiecych warsztatów i wyjazdów w zakładce wszystkie wydarzenia lub zapisz się do naszego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wydarzeniach #PaniMaRelaks, zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów na kameralne spotkania oraz specjalne rabaty.

O NAS __________

Kto będzie o Ciebie dbał

pomysłodawczyni projektu
Pani ma relaks

Założycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, certyfikowana nauczycielka jogi, trenerka technik relaksacyjnych, adeptka uważności oraz miłośniczka rękodzieła i arteterapii. Ukończyła kursy nauczycielskie akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, a jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Jest także certyfikowanym nauczycielem joga Nidra, która jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie. W social mediach znajdziesz ją pod nazwą „Pani od relaksu”.

Więcej informacji...

współtwórczyni projektu
Pani ma relaks

Pani od słowa, współzałożycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, menadżerka, mówczyni, pilotka wycieczek, autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana, fascynatka tajników umysłu zgłębiająca filozofię mindfulness, techniki regulacji emocji i mądrość ciała. Doświadczenie w organizacji dobrych doświadczeń zdobywała przez lata pracy w sektorze turystycznym, prowadząc zarówno wyjazdy przygodowe po krajach Azji Południowo-Wschodniej, jak i duże wydarzenia integracyjne i motywacyjne dla firm. Ukończyła 8-tygodniowy trening MBSR, na co dzień uczy się uważności od adoptowanej suczki Frankie.

Więcej informacji...