RELAKSUJĄCY KOBIECY WEEKEND __________

PEŁNIA doświadczeń

 • Termin: 28 września – 1 października (czwartek–niedziela)
 • Miejsce: Witramowo 32 // Mazury

Jesteś zabiegana, zmęczona i potrzebujesz zatrzymania? Chwili oddechu? Chciałabyś odczuwać więcej spełnienia i radości? Szukasz wyjazdu blisko natury, na którym przyjemnie się zrelaksujesz i zmotywujesz, by lepiej dbać o swój dobrostan?

Rozluźnij ciało, oczyść umysł, nakarm duszę i doświadczaj bieżącej chwili wszystkimi zmysłami.

Podaruj sobie kobiecy wyjazd na Mazury z Pani ma relaks, spróbuj różnych praktyk jogi i medytacji, dopieść swoje podniebienie podczas warsztatów kulinarnych, rozbudź kreatywność na warsztatach pisarskich, poznaj metody trenowania umysłu, by był Twoim sprzymierzeńcem, zrelaksuj się w otoczeniu natury. Uwolnij się od obciążeń, poczuj wdzięczność i spokój.

oneline_jestescudem

Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeżeli:

zmagasz się ze stresem, szukasz spokoju i relaksu

Nasz program wypełniony jest zróżnicowanymi aktywnościami, zapewniającym ładowanie wewnętrznych baterii poprzez regenerację ciała, odpoczynek dla umysłu i ukojenie dla duszy.

pragniesz doświadczać więcej radości i bardziej doceniać swoje życie

Dbamy o harmonię Twojego ciała i umysłu – dla lepszej energii życiowej i dobrego samopoczucia we wszystkich aspektach.

chcesz mieć więcej motywacji, energii i poczucia sprawczości

Pokażemy Ci nowe możliwości podczas inspirujących warsztatów rozwoju osobistego, nauczymy Cię zarządzania źródłami wewnętrznej energii.

cenisz sobie relacje z innymi kobietami i ideę siostrzeństwa

Nasze wydarzenia tworzą kobiety dla kobiet – by w atmosferze otwartości, zrozumienia i pełnej akceptacji, mogły otoczyć troską swój umysł i ciało.

pragniesz się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty

Z naszego wyjazdu wrócisz z wachlarzem nowych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Inspirujące, twórcze zajęcia pobudzą Twoją wrażliwość na dobro i piękno.

lubisz odpoczynek na łonie natury

Zapraszamy Cię w piękne miejsce blisko natury, której doświadczamy z uważnością i szacunkiem, zanurzamy się w niej i chłoniemy wszystkimi zmysłami.
pmr_sierpien_2022-22

CZEGO DOŚWIADCZYSZ __________

Podczas tego wyjazdu:

 • spróbujesz aż 5 różnych praktyk jogi oraz medytacji, aby wybrać praktykę pracy z ciałem i oddechem najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb i stylu życia,
 • nauczysz się przyrządzania popisowych dań kuchni sezonowej podczas warsztatów kulinarnych,
 • poznasz techniki trenowania umysłu, by wychodził z głównej funkcji przetrwania, dostrzegał dobro i generował obfitość,
 • nauczysz się różnorodnych technik relaksacyjnych, które pomogą Ci lepiej zarządzać stresem, uwagą, energią i emocjami,
 • dowiesz się jak lepiej i pełniej dbać o swoje zdrowie dzięki prostym, codziennym ćwiczeniom i praktykom,
 • kreatywnie się rozbudzisz i dopieścisz swój twórczy pierwiastek podczas warsztatów pisarskich i tworzenia afirmacji,
 • nawiążesz nowe, inspirujące znajomości z kobietami spoza Twojego środowiska,
 • dopieścisz swoje podniebienie pyszną, kolorową, sezonową, wegetariańską kuchnią,
 • spędzisz wartościowy czas dbania o siebie w bliskości z naturą, w atmosferze otwartości i akceptacji.

WARSZTATY KULINARNE

Powiedzieć, że w Witramowie 32 jest pysznie, to jak nic nie powiedzieć – takiej fantastycznej kuchni nie serwuje żadne inne siedlisko w Polsce. A że słuchamy Waszych potrzeb i sugestii, za namową uczestniczek naszych kilku poprzednich relaksujących kobiecych weekendów, organizujemy warsztaty kulinarne, podczas których przygotujesz pyszne, oryginalne, kolorowe, wegetariańskie danie główne oraz deser z sezonowych darów ogrodu, sadu i łąki, miło się zrelaksujesz, pośmiejesz i dopieścisz swoje zmysły. Kulinarnymi tajemnicami i trikami podzieli się szefowa kuchni, która szlifowała swoje umiejętności gotując na stoły ekskluzywnych jachtów.

WARSZTATY PISANIA

Jak pisać, by wywoływać emocje, rozbudzać wyobraźnię i zmysły czytelnika? Jak malować słowami plastyczne obrazy, które aż się proszą, by się w nich zatopić, by je dotknąć? Jak opowiadać historie, których niezależnie od miejsca i czasu słucha się jak przy ognisku?

Podczas “PEŁNI doświadczeń” weźmiesz udział w kreatywnych warsztatach pisania, czerpiących z doświadczeń uważnej obserwacji, bycia tu i teraz i warsztatu pisarskiego autorki książki z logo National Geographic, poczytnego bloga, wydawczyni, redaktorki i dziennikarki.

JOGA I MEDYTACJA

Na naszym kobiecym weekendzie będziesz miała okazję spróbować aż pięciu różnych praktyk jogi oraz medytacji, aby przekonać się, która z tych sztuk pracy z ciałem, oddechem i świadomością, jest Ci najbliższa i przynosi Ci najwięcej przyjemności i ukojenia.

Po przyjeździe będziesz mogła rozciągnąć ciało i uwolnić zgromadzone w nim napięcia podczas spokojnej praktyki, co rano rozbudzimy naszą życiową energię podczas dynamicznej praktyki Vinyasa Jogi, opartej na sekwencji Powitanie Słońca, w ramach popołudniowych praktyk będziesz mogła spróbować łagodniejszej, rozciągającej Yin jogi, zwanej jogą powięziową, Mandala Jogi, medytacji metta i balansującej między jawą a snem Jogi Nidra.

Joga i medytacja

ROZWÓJ OSOBISTY

Pani ma relaks to również inspirujące, autorskie, twórcze warsztaty rozwijające wrażliwość, kreatywność, uważność i poczucie własnej wartości.

Podczas “PEŁNI doświadczeń” weźmiesz udział w ceremonii uwalniania – ćwiczeniu wewnętrznego dialogu, które pomoże Ci puścić przywiązania i pożegnać stare jakości, które już Ci nie służą. Weźmiesz też udział w warsztatach afirmacji, na których spojrzysz na siebie jak na istotę, której chcesz dobrze życzyć, odkryjesz redukującą stres moc przyjemności i potężną siłę doceniania choćby najmniejszych codziennych dobrych doświadczeń na warsztatach wdzięczności.

BŁOGI RELAKS
NA ŁONIE NATURY

Doświadczanie natury wszystkimi zmysłami to nieodłączny element programów kobiecych weekendów Pani ma relaks, gdyż kontakt z naturą jest niezbędny dla naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego. Natura nas wspiera, uspokaja, zakotwicza w teraźniejszości, napełnia energią, leczy.

Podczas “PEŁNI doświadczeń” wprowadzimy Cię w świat relaksujących praktyk opartych o świadome obcowanie z naturą i jeśli tylko pogoda na to pozwoli, będziemy prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu – na łąkowej altanie z widokiem na jezioro. W czasie wolnym będziesz mogła wypoczywać na zawieszonych między drzewami hamakach, kąpać się w jeziorze lub pływać po nim małą łódką.

Relaks na łonie natury

UPOMINKI I ZESZYT ĆWICZEŃ

Zależy nam, abyś jak najwięcej skorzystała z naszych autorskich warsztatów i mogła wdrożyć zdobytą na nich wiedzę w swój codzienny rytuał dbania o dobrostan, dlatego otrzymasz od nas pełen wiedzy, starannie przygotowany zeszyt ćwiczeń, z którego będziemy korzystać podczas warsztatów rozwojowych.

Lubimy kiedy jest Ci miło, dlatego w prezencie powitalnym otrzymasz od nas zestaw relaksujących upominków do stworzenia swojego własnego sanktuarium spokoju, zniżki od partnerów wyjazdu na produkty wspierające Twoje odprężenie i nasz autorski mini-ebook z 10 pomysłami na relaks.

PROGRAM WARSZTATÓW I PRZYJEMNOŚCI

28 września – 1 października 2023

Nasz program jest bardzo bogaty – zachęcamy do udziału we wszystkich zajęciach, ale jeszcze goręcej namawiamy Cię, byś słuchała głosu swojego organizmu. Dostosuj plan dnia do potrzeb swojego umysłu, duszy i ciała  – chcesz dłużej pospać albo wybrać się na spacer w trakcie trwania warsztatów? Śmiało! W ten weekend nic nie musisz, wszystko możesz, Twój dobrostan jest najważniejszy.

CZWARTEK, 28 września – uwolnienie

Od godziny 16:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakuj w wygodne dresy, odetchnij głęboko czystym powietrzem i zacznij cieszyć się otaczającą Cię naturą.

18:00 – 19:00

Łagodna joga po podróży – spokojna praktyka, podczas której przyjemnie rozciągniesz ciało i uwolnisz nagromadzone w nim napięcia, uspokoisz oddech i zatrzymasz kołowrotek myśli, by być tu i teraz, doświadczać chwilę obecną z otwartością i uważnością.

19:00 – 20:00

Powitalna kolacja – poznajmy się i otwórzmy na siebie.

20:00 – 21:30

Ceremonia uwolnienia – rytuał przejścia, który pomoże Ci puścić przywiązania, pożegnać stare jakości i energie, które już Ci nie służą, by zrobić przestrzeń na nowe jakości i otwartość na nowe doświadczenia.

PIĄTEK, 29 września – miłość

7:30 – 8:00

Uziemianie – zaczerpniesz zdrową energię z ziemi podczas porannego spaceru boso.

8:00 – 9:00

Pobudzająca joga – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozciągniesz zaspane ciało, rozbudzisz swój umysł i życiową energię.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 10:30

Relaksująca joga nidra – medytacja prowadzona, w której balansujemy pomiędzy jawą a snem, czyli w miejscu, w którym dzieje się cała magia Twojej podświadomości. Praktyka głębokiej relaksacji, ukojenia i zatopienia w przyjemności.

10:30 – 14:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer, leżakowanie nad jeziorem, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy lub drzemkę.

14:00 – 15:00

Lekki lunch w stylu slow food.

15:00 – 16:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer, leżakowanie nad jeziorem, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy lub drzemkę.

16:00 – 19:00

Warszataty kulinarne  – na których przygotujesz wegetariańską kolację z sezonowych darów ogrodu, sadu i łąki, miło się zrelaksujesz, pośmiejesz i dopieścisz swoje zmysły.

19:00 – 20:00

Kolacja inspirowana kuchnią roślinną i sezonową.

20:00 – 21:00

Moc przyjemności – warsztaty redukcji stresu za pomocą miłych skojarzeń i przywoływania wspomnień zmysłowych, na których poznasz ciekawostki na temat działania mózgu i stworzysz swoją unikalną “listę pocieszenia”.

SOBOTA, 30 września – radość

8:00 – 9:00

Powitanie słońca – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało. Jeśli pogoda na to pozwoli, praktykować będziemy pod gołym niebem, w altanie z widokiem na jezioro.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 13:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer lub kąpiel w jeziorze, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy lub drzemkę.

13:00 – 14:00

YIN joga – spokojna, statyczna praktyka, która pomaga uzyskać dostęp do głębszych tkanek, oddziałuje na tkankę łączną i powięź oraz równoważy energetycznie. Yin to energia kobieca, a dzięki Yin jodze stajemy się bardziej czułe na swoje potrzeby oraz uczymy się po prostu być, nie analizując i nie oceniając.

14:00 – 15:00

Lekki lunch w stylu slow food.

15:00 – 16:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer lub kąpiel w jeziorze, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy lub drzemkę.

16:00 – 18:00

Warsztaty pisarskie – kreatywne warsztaty czerpiące z doświadczeń uważnej obserwacji, bycia tu i teraz i warsztatu pisarskiego autorki książki z logo National Geographic, poczytnego bloga, wydawczyni, redaktorki i dziennikarki.

18:00 – 19:00

Mandala joga – „mandala” w sanskrycie oznacza „kompletny” lub „okrąg”. Ćwicząc przepływ mandali, okrążasz matę do jogi – przechodzenie z jednej pozycji do drugiej w ten sposób, pozwala doświadczyć medytacji w ruchu, poczucia spójności, jedności ducha, umysłu i ciała.

19:00 – 20:00

Kolacja inspirowana kuchnią roślinną i sezonową.

20:00 – 20:30

Medytacja metta – praktyka miłującej dobroci. Medytacja prowadzona, podczas której w naszym umyśle i ciele poczujemy kojące ciepło płynące z życzliwości, łagodności i miłości – do siebie, do ludzi, do świata.

20:30 – 21:30

Warsztaty afirmacji samoakceptacji – autorskie warsztaty wzmacniające miłość własną. Nauczysz się tworzyć uzdrawiające myśli i pomysły, wspierające Cię w rozwijaniu samoakceptacji, pewności siebie oraz tworzeniu życia, którego pragniesz.

NIEDZIELA, 1 października – wdzięczność

8:00 – 9:00

Powitanie słońca – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało. Jeśli pogoda na to pozwoli, praktykować będziemy pod gołym niebem, w altanie z widokiem na jezioro.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 11:00

Krąg wdzięczności – wdzięczność to emocja o potężnym, pozytywnym ładunku energetycznym. Poznasz ćwiczenia, które wspierają trening umysłu, by dostrzegał dobro i kierował Cię ku niemu.

11:00 – 11:30

Przewodnictwo bogiń – kończący warsztaty intuicyjny wybór patronki, która będzie czuwać nad Twoim dobrostanem.

11:30 – 13:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer lub kąpiel w jeziorze, czytanie książki w hamaku, wspólne rozmowy lub drzemkę.

13:00 – 14:00

Lekki lunch w stylu slow food.

Od godziny 14:00

Powrót do domu z głowami pełnymi dobrych emocji i miłych wspomnień.

MIEJSCE __________

Dom gościnny Witramowo 32

Mazury – okolice Nidzicy

Dom gościnny Witramowo 32 znajduje się na samym początku województwa warmińsko – mazurskiego – na pograniczu Mazur Południowych i Warmii. Budynek położony jest w sielskiej okolicy, z dala od wsi, na niewielkim wzgórzu górującym nad doliną, pod lasem, na blisko 4.5 ha terenie z dostępem do prywatnego jeziora.

ZAKWATEROWANIE

Mieszkamy w klimatycznych, jasnych pokojach 2 i 3-osobowych z łazienką. Oferujemy również jeden pokój 1-osobowy (za dopłatą). Do naszej dyspozycji jest też przestronna altana w ogrodzie i hamaki z widokiem na jezioro, zawieszone pomiędzy drzewami.

witramowo_01
witramowo_18

WYŻYWIENIE __________

Kuchnia roślinna

Serwujemy pyszne dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food – przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Mnóstwo warzyw i owoców trafi na Wasze talerze z przydomowego ogródka naszych gospodarzy.

Przez cały czas trwania warsztatów dostępna jest woda, rozmaite herbaty i napary ziołowe.

Jeśli masz nietolerancję na jakieś składniki lub specjalną dietę, poinformuj nas wcześniej – zrobimy co się da, abyś była zadowolona i najedzona.

CZAS WOLNY __________

Atrakcje dodatkowe

Wioska garncarska

W „Garncarskiej Wiosce” we wsi Kamionka odtwarzane są stare ginące zawody, kultywowane dawne tradycje i obyczaje. Tutaj przeżyjesz unikalne doświadczenia podczas warsztatów ceramicznych, malowania na szkle lub wytwarzania świec woskowych. Możesz tu zwiedzić: garncarnię, zielarnię, kuźnię mazurską, zabytkową stodołę ze sprzętami rolniczymi i gospodarstwa domowego mazurskiej wsi, a także muzeum „Skarby Ziemi” z kolekcją skamieniałości i minerałów. Tuż obok znajduje się Rajski Ogród z kilkoma tysiącami różnych gatunków roślin w 30 zakątkach tematycznych.

garncarska-wioska-z-drona
rezerwat-zolwia-blotnego

Rezerwat przyrody

W odległości kilkunastu kilometrów od Witramowa, znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Rezerwat Żółwia Błotnego w Orłowie, w którym obserwować można tego coraz rzadziej spotykanego w naszym kraju gada i Rezerwat przyrody źródła rzeki Łyny, obejmujący rozległą dolinę z licznymi bocznymi wąwozami i dolinkami o stromych zboczach, z których wypływają dziesiątki strumyków, dających początek Łynie – największej rzece województwa warmińsko-mazurskiego.

WSPARCIE __________

Sprzęt i akcesoria

Nie potrzebujesz zabierać nic szczególnego – żadnych specjalnych ubrań, sprzętów ani gadżetów, żeby w pełni uczestniczyć w naszych warsztatach – wszystko co niezbędne, zapewniamy my i partnerzy wyjazdu:

 • maty do jogi od polskiej marki Moonholi – wykonane z 100% biodegradowalnego, naturalnego kauczuku i ekologicznej mikrofibry premium z materiałów z recyklingu,
 • wałki/bolstery do jogi od polskiej marki Wellb – wypełnione organiczną łuską gryki, powlekane mięciutkim welurem lub mieszanką ekologicznej bawełny i lnu,
 • pachnące poduszeczki na oczy Pani ma relaks, stworzone we współpracy z Wellb – wypełnione siemieniem lnianym i suszonymi kwiatami lawendy.

Jeśli polubisz się z tymi akcesoriami, będziesz mogła je zakupić ze specjalną zniżką dla społeczności Pani ma relaks.

pmr_czerwiec_12
pmr_czerwiec_15

MISJA __________

Przyjazna przestrzeń

Misją Pani ma relaks jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach z przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby móc znaleźć zasoby, by dbać o innych. Na naszych warsztatach nie ma znaczenia Twój wiek, zawód, stan cywilny, role społeczne i waga życiowych doświadczeń, z pełną otwartością przyjmujemy Twoje serce i zapraszamy do kręgu wymiany kobiecej energii.

REFERENCJE __________

Opinie naszych Klientek

Jeśli zastanawiasz się czy zarezerwować miejsce na kobiece wydarzenie Pani ma relaks, przeczytaj wybrane opinie uczestniczek poprzednich wyjazdów i warsztatów. Możesz też sprawdzić opinie o nas na Google i Facebooku.

WSPARCIE __________

Partnerzy wydarzenia

Żeby z nami pojechać, NIE POTRZEBUJESZ:

 • doświadczenia w praktykowaniu jogi ani medytacji – dostosujemy poziom zajęć do Twojej wiedzy i umiejętności, będziesz mogła spróbować różnych praktyk i przekonać się, która jest Ci najbliższa,
 • koleżanki do pokoju – śmiało zapisuj się sama! Zakwaterujemy Cię z inną uczestniczką. Z całego serca to polecamy, bo na kobiecych wyjazdach rodzą się piękne przyjaźnie,
 • żadnego sprzętu ani specjalnego ubrania – wystarczą Ci wygodne dresy, a wszelki potrzebny sprzęt do zajęć dostarczą nasi partnerzy,
 • pamiętać swojej daty urodzenia – w wyjazdach Pani ma relaks biorą udział kobiety w każdym wieku, różnych zawodów, singielki, mężatki, rozwódki, mamy, siostry i babcie. Różnorodność jest piękna i chcemy z niej czerpać.

Chciałabyś wziąć udział w podobnym wydarzeniu?

Sprawdź terminy naszych innych kobiecych warsztatów i wyjazdów w zakładce wszystkie wydarzenia lub zapisz się do naszego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wydarzeniach #PaniMaRelaks, zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów na kameralne spotkania oraz specjalne rabaty.

O NAS __________

Kto będzie o Ciebie dbał

pomysłodawczyni projektu
Pani ma relaks

Założycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, certyfikowana nauczycielka jogi, trenerka technik relaksacyjnych, adeptka uważności oraz miłośniczka rękodzieła i arteterapii. Ukończyła kursy nauczycielskie akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, a jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Jest także certyfikowanym nauczycielem joga Nidra, która jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie. W social mediach znajdziesz ją pod nazwą „Pani od relaksu”.

Więcej informacji...

współtwórczyni projektu
Pani ma relaks

Współzałożycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, menadżerka, mówczyni, edukatorka uważności, pilotka wycieczek, autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana, fascynatka tajników umysłu zgłębiająca filozofię mindfulness, techniki regulacji emocji i mądrość ciała. Doświadczenie w organizacji dobrych doświadczeń zdobywała przez lata pracy w sektorze turystycznym, prowadząc zarówno wyjazdy przygodowe po krajach Azji Południowo-Wschodniej, jak i duże wydarzenia integracyjne i motywacyjne dla firm. Ukończyła 8-tygodniowy trening MBSR, na co dzień uczy się uważności od adoptowanej suczki Frankie.

Więcej informacji...