RELAKSUJĄCY KOBIECY WEEKEND __________

Jesienne UKOJENIE

 • Termin: 13 – 15 października (piątek–niedziela)
 • Miejsce: Siedlisko Marianna // pogranicze Mazowsza i Lubelszczyzny, okolice Kazimierza Dolnego

Jesteś zabiegana, przeciążona i potrzebujesz chwili oddechu? Szukasz wyjazdu blisko natury, na którym przyjemnie się zrelaksujesz i nauczysz lepiej dbać o swój dobrostan?

Zaufaj naturze, która spowalnia bieg, wsłuchaj się w siebie, poczuj lekkość i spokój.

Podaruj sobie kobiecy weekend z Pani ma relaks. Spróbuj różnych praktyk jogi i medytacji, zainspiruj się podczas warsztatów rozwojowych, zrelaksuj podczas wyplatania makramy i odpręż w saunie. Poznaj wachlarz praktyk, które pomogą Ci lepiej dbać o swoje dobre samopoczucie, efektywniej wspierać swój potencjał i zarządzać stresem.

Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeżeli:

zmagasz się ze stresem, szukasz spokoju i relaksu

Nasz program wypełniony jest zróżnicowanymi aktywnościami, zapewniającymi regenerację ciała, odpoczynek dla umysłu i ukojenie dla duszy.

pragniesz doświadczać więcej radości i bardziej doceniać swoje życie

Dbamy o harmonię Twojego ciała i umysłu – dla lepszej energii życiowej i dobrego samopoczucia we wszystkich aspektach.

chcesz mieć więcej motywacji, energii i poczucia sprawczości

Pokażemy Ci nowe możliwości podczas inspirujących warsztatów rozwoju osobistego, nauczymy Cię zarządzania źródłami wewnętrznej energii.

cenisz sobie relacje z innymi kobietami i ideę siostrzeństwa

Nasze wydarzenia tworzą kobiety dla kobiet – by w atmosferze otwartości, zrozumienia i pełnej akceptacji, mogły otoczyć troską swój umysł i ciało.

pragniesz się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty

Z naszego wyjazdu wrócisz z wachlarzem nowych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Inspirujące, twórcze zajęcia pobudzą Twoją wrażliwość na dobro i piękno.

lubisz odpoczynek na łonie natury

Zapraszamy Cię w piękne miejsce blisko natury, której doświadczamy z uważnością i szacunkiem, zanurzamy się w niej i chłoniemy wszystkimi zmysłami.
pmr_czerwiec_2023-106

CZEGO DOŚWIADCZYSZ __________

Podczas tego wyjazdu:

 • spróbujesz aż 4 różnych stylów jogi i medytacji, aby wybrać praktykę pracy z ciałem i oddechem najbardziej dostosowaną do Twoich potrzeb i stylu życia,
 • nauczysz się różnorodnych technik relaksacyjnych, które pomogą Ci lepiej zarządzać stresem, uwagą, energią i emocjami,
 • kreatywnie się rozbudzisz i dopieścisz swój kobiecy pierwiastek podczas warsztatów plecenia makramy,
 • zaczniesz odczuwać więcej energii i radości, dzięki wysłuchaniu swojego wewnętrznego głosu i pożegnaniu niewspierających przekonań,
 • zharmonizujesz ciało, umysł i duszę poprzez nawiązanie lepszego kontaktu ze sobą i kontakt z naturą,
 • otrzymasz wiedzę podaną w przystępny sposób oraz profesjonalnie przygotowane materiały dydaktyczne,
 • nawiążesz nowe, inspirujące znajomości z kobietami spoza Twojego środowiska,
 • spędzisz wartościowy czas dbania o siebie w atmosferze otwartości i akceptacji.

WARSZTATY MAKRAMY

Działania twórcze angażują prawą półkulę odpowiedzialną za kreatywność oraz emocje, dlatego zajęcia manualne są sprawdzonym sposobem na pokonanie smutku i stresu, pomagają się wyciszyć i poprawić relacje z innymi.

Na naszych warsztatach makramy nauczysz się podstaw tej wdzięcznej sztuki, dowiesz się jakich sznurków możesz użyć do wyplatania, poznasz sposoby na wyliczenie ilości potrzebnego sznurka oraz podstawowe sploty i samodzielnie wykonasz ozdobny sznurkowy lampion, który nada odrobinę ciepła i magii jesiennym, długim wieczorom.

JOGA I MEDYTACJA

Na naszym kobiecym weekendzie będziesz miała okazję spróbować aż czterech różnych praktyk jogi oraz praktyki medytacji, aby przekonać się, która z tych sztuk pracy z ciałem, oddechem i świadomością, jest Ci najbliższa i przynosi Ci najwięcej przyjemności i ukojenia.

Po przyjeździe będziesz mogła rozciągnąć ciało i uwolnić zgromadzone w nim napięcia podczas spokojnej praktyki, co rano rozbudzimy naszą życiową energię podczas dynamicznej praktyki Vinyasa Yogi, opartej na sekwencji Powitanie Słońca, a w ramach sobotniej, popołudniowej praktyki będziesz mogła spróbować łagodniejszej sekwencji Powitanie Księżyca.

ROZWÓJ OSOBISTY

Pani ma relaks to również inspirujące, autorskie, twórcze warsztaty rozwijające wrażliwość, kreatywność, uważność i poczucie własnej wartości.

Podczas “Jesiennego UKOJENIA” weźmiesz udział w ceremonii uwalniania – ćwiczeniu wewnętrznego dialogu, które pomoże Ci puścić przywiązania i pożegnać stare jakości, które już Ci nie służą, w warsztatach redukcji stresu – wykorzystujących świadomość bodźców wywołujących przyjemność, warsztatach afirmacji, na których na których spojrzysz na siebie jak na istotę, której chcesz dobrze życzyć, odkryjesz też kojącą moc uważności i magię wdzięczności.

BŁOGI RELAKS NA ŁONIE NATURY

Doświadczanie natury wszystkimi zmysłami to nieodłączny element programów kobiecych weekendów Pani ma relaks, gdyż kontakt z naturą jest niezbędny dla naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego. Natura nas wspiera, uspokaja, zakotwicza w teraźniejszości, napełnia energią, leczy.

Podczas “Jesiennego UKOJENIA” wprowadzimy Cię w świat relaksujących praktyk opartych o świadome obcowanie z naturą. Będziemy będziemy doświadczać lasu wszystkimi zmysłami podczas leśnej kąpieli shinrin-yoku, czyli uważnego spaceru i czerpać uzdrawiającą energię z ziemi podczas praktyki uziemiania.

UPOMINKI I ZESZYT ĆWICZEŃ

Zależy nam, abyś jak najwięcej skorzystała z naszych autorskich warsztatów i mogła wdrożyć zdobytą na nich wiedzę w swój codzienny rytuał dbania o dobrostan, dlatego otrzymasz od nas pełen wiedzy, starannie przygotowany zeszyt ćwiczeń, z którego będziemy korzystać podczas warsztatów rozwojowych.

Lubimy kiedy jest Ci miło, dlatego w prezencie powitalnym otrzymasz od nas zestaw relaksujących upominków do stworzenia swojego własnego sanktuarium spokoju, zniżki od partnerów wyjazdu na produkty wspierające Twoje odprężenie i nasz autorski mini-ebook z 10 pomysłami na relaks.

PROGRAM WARSZTATÓW I PRZYJEMNOŚCI

13 – 15 października 2023

Nasz program jest bardzo bogaty – zachęcamy do udziału we wszystkich zajęciach, ale jeszcze goręcej namawiamy Cię, byś słuchała głosu swojego organizmu. Dostosuj plan dnia do potrzeb swojego umysłu, duszy i ciała  – chcesz dłużej pospać albo wybrać się na spacer w trakcie trwania warsztatów? Śmiało! W ten weekend nic nie musisz, wszystko możesz, Twój dobrostan jest najważniejszy.

PIĄTEK, 13 października – uwolnienie

Od godziny 16:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakuj w wygodne dresy, odetchnij głęboko czystym powietrzem i zacznij cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:00 – 19:00

Łagodna joga po podróży – spokojna praktyka, podczas której przyjemnie rozciągniesz ciało i uwolnisz nagromadzone w nim napięcia, uspokoisz oddech i zatrzymasz kołowrotek myśli, by być tu i teraz, doświadczać chwilę obecną z otwartością i uważnością.

19:00 – 20:00

Powitalna kolacja – poznajmy się i otwórzmy na siebie przy pysznej wieczerzy.

20:00 – 21:30

Ceremonia uwolnienia – rytuał przejścia, który pomoże Ci puścić przywiązania, pożegnać stare jakości i energie, które już Ci nie służą, by zrobić przestrzeń na nowe jakości i otwartość na nowe doświadczenia.

SOBOTA, 14 października – połączenie

7:30 – 8:00

Uziemianie – zaczerpniesz zdrową energię z ziemi podczas porannego spaceru boso i dowiesz się jak taka praktyka wpływa na Twój organizm.

8:00 – 9:00

Powitanie słońca – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało. Jeśli pogoda na to pozwoli, praktykować będziemy pod gołym niebem, w altanie z widokiem na jezioro.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: pachnąca owsianka, kolorowe pasty do świeżego chleba i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 11:00

Warsztaty afirmacji samoakceptacji – autorskie warsztaty wzmacniające miłość własną. Nauczysz się tworzyć uzdrawiające myśli i pomysły, wspierające Cię w rozwijaniu samoakceptacji, pewności siebie oraz tworzeniu życia, którego pragniesz.

11:00 – 13:30

Warsztaty makramy – relaksujące, twórcze zajęcia, podczas których samodzielnie stworzysz sznurkowy lampion, by nadać odrobiny ciepła i magii jesiennym, długim wieczorom.

13:30 – 14:00

Czas dla siebiedo wykorzystania na spacer, czytanie książki, wspólne rozmowy lub drzemkę.

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

15:00 – 16:00

Chwila przerwy na zaparzenie herbaty lub ziołowego naparu.

16:00 – 17:00

Moc przyjemnościwarsztaty redukcji stresu za pomocą miłych skojarzeń i przywoływania wspomnień zmysłowych. Poznasz ciekawostki na temat działania mózgu i stworzysz swoją unikalną “listę pocieszenia”.

17:30 – 18:00

Medytacja miłości do siebie – praktyka prowadzona, podczas której w poczujesz kojące ciepło płynące z życzliwości, łagodności i miłości, które przenikną Twoje ciało i umysł.

18:00 – 19:00

Joga księżycowa – łagodna i spokojna praktyka Vinyasa jogi oparta na sekwencji „Powitanie Księżyca”, podczas której połączymy się ze energią nowiu Księżyca w Wadze, który wspiera praktykowanie miłości do siebie. Praktykę zakończymy pozycjami pobudzającej kobiecą energię Yin jogi, w których zakotwiczymy się na kilka minut, aby lepiej połączyć się z własnym ciałem.

19:00 – 20:00

Kolacja inspirowana kuchnią roślinną i sezonową.

20:00 – 21:30

Odprężająca sesja w saunie leśnej – najlepiej opracowany i najpopularniejszy zabieg ciepłolecznictwa, który poddaje treningowi mechanizm termoregulacji organizmu, działając relaksująco, przeciwbólowo i regulując ciśnienie krwi.

NIEDZIELA, 15 października – wdzięczność

8:00 – 9:00

Powitanie słońca – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało. Jeśli pogoda na to pozwoli, praktykować będziemy pod gołym niebem, w altanie z widokiem na jezioro.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: pachnąca owsianka, kolorowe pasty do świeżego chleba i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 11:00

Kąpiel leśna shinrin-youku – otwórz się na doświadczanie natury całą sobą. Zanurzymy się w lesie podczas uważnego spaceru i będziemy go chłonąć i doświadczać wszystkimi zmysłami.

11:00 – 12:00

Chwila przerwy – do wykorzystania na przygotowanie się do powrotu do domu (wymeldowanie z pokojów do godziny 12:00).

12:00 – 12:30

Krąg wdzięczności – kończący warsztaty krąg wymiany dobrej energii.

12:30 – 13:00

Pożegnalny lunch – warzywne leczo na drogę.

Od godziny 13:00

Powrót do domu z głowami pełnymi dobrych emocji i miłych wspomnień.

MIEJSCE __________

Siedlisko Marianna

okolice Kazimierza Dolnego

Siedlisko Marianna – Dom Wypoczynku i Pracy Twórczej położony jest w urokliwym miejscu, otoczony z każdej strony naturą, z dala od zgiełku i hałasu. Teren siedliska to 5 hektarów, które porastają łąki i lasy. Znajduje się tu pole hamakowe, warzywny ogródek, a także miejsce do wieczornych spotkań przy ognisku.

ZAKWATEROWANIE

Mieszkamy w klimatycznych, 2 i 3-osobowych, z których rozciąga się piękny widok na okoliczne łąki i lasy. Każdy pokój ma prywatną łazienkę, wyposażoną w ręczniki i suszarkę. Do naszej dyspozycji jest też salonik na piętrze i sauna.

witramowo_18

WYŻYWIENIE __________

Kuchnia roślinna

Podczas kobiecego weekendu serwujemy pyszne dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food – przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Mnóstwo warzyw i owoców trafi na Wasze talerze z przydomowego ogródka.

Przez cały czas trwania warsztatów dostępna jest woda, rozmaite herbaty i napary ziołowe.

Jeśli masz nietolerancję na jakieś składniki lub specjalną dietę, poinformuj nas wcześniej – zrobimy co się da, abyś była zadowolona i najedzona (specjalne diety mogą wiązać się z dopłatą – ustalamy to indywidualnie).

CZAS WOLNY __________

Atrakcje dodatkowe

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, malowniczo położony nad Wisłą, jest uznawany za jedno z najpiękniejszych polskich miasteczek i jest niezwykle popularną destynacją turystyczną. Dzięki swej bogatej historii obfituje w liczne zabytki architektury sakralnej i świeckiej. Miasto jest też mekką artystów i wielbicieli sztuki – może się pochwalić ponad 60 autorskimi galeriami i licznymi festiwalami, koncertami i innymi wydarzeniami artystycznymi.

fot. Adam Brzoza
fot. Adam Brzoza

Wąwozy lessowe

Na większości pofałdowanego terenu wokół Kazimierza utworzono w 1979 roku Kazimierski Park Krajobrazowy, który obecnie obejmuje swoim obszarem aż 11 gmin. Okolica ta słynie z licznych wąwozów lessowych, które oplatają miasto gęstą siecią. Kazimierz Dolny w średniowieczu pełnił funkcję ważnego portu rzecznego, co sprzyjało powstawaniu wielu dróg przebijających się przez wzgórza i po dzień dzisiejszy w części popularnych wąwozów jest dopuszczony ruch kołowy.

WSPARCIE __________

Sprzęt i akcesoria

Nie potrzebujesz zabierać nic szczególnego – żadnych specjalnych ubrań, sprzętów ani gadżetów, żeby w pełni uczestniczyć w naszych warsztatach – wszystko co niezbędne, zapewniamy my i partnerzy wyjazdu:

 • maty do jogi od polskiej marki Moonholi – wykonane z 100% biodegradowalnego, naturalnego kauczuku i ekologicznej mikrofibry premium z materiałów z recyklingu,
 • wałki do jogi od polskiej marki Wellb – wypełnione organiczną łuską gryki, powlekane mięciutkim welurem lub mieszanką ekologicznej bawełny i lnu,
 • pachnące poduszeczki na oczy Pani ma relaks, stworzone we współpracy z Wellb – wypełnione siemieniem lnianym i suszonymi kwiatami lawendy,
 • akcesoria do automasażu marki BlackRoll.

Jeśli polubisz się z tymi akcesoriami, będziesz mogła je zakupić ze specjalną zniżką dla społeczności Pani ma relaks.

pmr_czerwiec_12
pmr_czerwiec_15

MISJA __________

Przyjazna przestrzeń

Misją Pani ma relaks jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach z przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby móc znaleźć zasoby, by dbać o innych. Na naszych warsztatach nie ma znaczenia Twój wiek, zawód, stan cywilny, role społeczne i waga życiowych doświadczeń, z pełną otwartością przyjmujemy Twoje serce i zapraszamy do kręgu wymiany kobiecej energii.

REFERENCJE __________

Opinie naszych Klientek

Jeśli zastanawiasz się czy zarezerwować miejsce na kobiece wydarzenie Pani ma relaks, przeczytaj wybrane opinie uczestniczek poprzednich wyjazdów i warsztatów. Możesz też sprawdzić opinie o nas na Google i Facebooku.

WSPARCIE __________

Partnerzy wydarzenia

Żeby z nami pojechać, NIE POTRZEBUJESZ:

 • doświadczenia w praktykowaniu jogi ani medytacji – dostosujemy poziom zajęć do Twojej wiedzy i umiejętności, będziesz mogła spróbować różnych praktyk i przekonać się, która jest Ci najbliższa,
 • koleżanki do pokoju – śmiało zapisuj się sama! Zakwaterujemy Cię z inną uczestniczką. Z całego serca to polecamy, bo na kobiecych wyjazdach rodzą się piękne przyjaźnie,
 • żadnego sprzętu ani specjalnego ubrania – wystarczą Ci wygodne dresy, a wszelki potrzebny sprzęt do zajęć dostarczą nasi partnerzy,
 • pamiętać swojej daty urodzenia – w wyjazdach Pani ma relaks biorą udział kobiety w każdym wieku, różnych zawodów, singielki, mężatki, rozwódki, mamy, siostry i babcie. Różnorodność jest piękna i chcemy z niej czerpać.

Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu, ale ten termin Ci nie pasuje?

Sprawdź terminy naszych innych kobiecych warsztatów i wyjazdów w zakładce wszystkie wydarzenia lub zapisz się do naszego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wydarzeniach #PaniMaRelaks, zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów na kameralne spotkania oraz specjalne rabaty.

O NAS __________

Kto będzie o Ciebie dbał

pomysłodawczyni projektu
Pani ma relaks

Założycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, certyfikowana nauczycielka jogi, trenerka technik relaksacyjnych, adeptka uważności oraz miłośniczka rękodzieła i arteterapii. Ukończyła kursy nauczycielskie akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, a jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Jest także certyfikowanym nauczycielem joga Nidra, która jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie. W social mediach znajdziesz ją pod nazwą „Pani od relaksu”.

Więcej informacji...

współtwórczyni projektu
Pani ma relaks

Pani od słowa, współzałożycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, menadżerka, mówczyni, pilotka wycieczek, autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana, fascynatka tajników umysłu zgłębiająca filozofię mindfulness, techniki regulacji emocji i mądrość ciała. Doświadczenie w organizacji dobrych doświadczeń zdobywała przez lata pracy w sektorze turystycznym, prowadząc zarówno wyjazdy przygodowe po krajach Azji Południowo-Wschodniej, jak i duże wydarzenia integracyjne i motywacyjne dla firm. Ukończyła 8-tygodniowy trening MBSR, na co dzień uczy się uważności od adoptowanej suczki Frankie.

Więcej informacji...