Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeżeli:

zmagasz się ze stresem, szukasz spokoju i relaksu

Nasz program wypełniony jest zróżnicowanymi aktywnościami, zapewniającym regenerację ciała, odpoczynek dla umysłu i ukojenie dla duszy.

pragniesz doświadczać więcej radości w życiu

Dbamy o harmonię Twojego ciała i umysłu - dla lepszej energii życiowej i dobrego samopoczucia we wszystkich aspektach.

chcesz mieć więcej motywacji i energii do działania

Pokażemy Ci nowe możliwości, podczas inspirujących warsztatów rozwoju osobistego. Obudzimy drzemiące w Tobie “chcę” i “mogę”.

pragniesz się rozwijać

Z naszego wyjazdu wrócisz z wachlarzem nowych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Inspirujące, twórcze zajęcia pobudzą Twoją wrażliwość na dobro i piękno.

lubisz relaks na łonie natury

Zapraszamy Was w piękne miejsca blisko natury - doświadczamy jej z uważnością i szacunkiem, zanurzamy się w niej i chłoniemy wszystkimi zmysłami.

cenisz relacje z innymi kobietami

Nasze wydarzenia tworzą kobiety dla kobiet - by w atmosferze otwartości, zrozumienia i pełnej akceptacji, mogły otoczyć troską swój umysł i ciało.

Odkryj uzdrawiającą moc uważności, która osadzi Cię w tu i teraz – bez lęku, oceny i wyrzutów sumienia. Poczuj wdzięczność i spokój. Otwórz się na siebie i swoje potrzeby.

team_Ania_Ola_zima

Żeby z nami pojechać, NIE POTRZEBUJESZ:

  • doświadczenia w praktykowaniu jogi ani medytacji – dostosujemy poziom zajęć do Twojej wiedzy i umiejętności, będziesz mogła spróbować różnych praktyk i przekonać się, która jest Ci najbliższa,
  • koleżanki do pokoju – śmiało zapisuj się sama, zakwaterujemy Cię z inną uczestniczką o otwartym sercu. Na naszych kobiecych wyjazdach rodzą się piękne przyjaźnie,
  • żadnego sprzętu ani specjalnego ubrania – wystarczą Ci wygodne dresy, a wszelki potrzebny sprzęt do zajęć dostarczą nasi partnerzy,
  • pamiętać swojej daty urodzenia – w wyjazdach Pani ma relaks biorą udział kobiety w każdym wieku, różnych zawodów, singielki, mężatki, rozwódki, mamy, siostry i babcie. Różnorodność jest piękna i chcemy z niej czerpać.

Termin: 27 – 29 stycznia 2023

Miejsce: Siedlisko Witoszyn – okolice Kazimierza Dolnego

W rozpędzonym świecie pełnym powinności, oczekiwań i obowiązków, przyzwyczajamy się do trybu “pędź i rób” i zapominamy, że możemy też zatrzymać się i być – zapraszamy Cię do celebrowania tego stanu. Pozwól magii uważności ukoić Twój umysł i oczyścić serce, przyjemnie rozciągnij ciało i przyciągnij dobrą energię. Zanurz się w kojącej naturze i dźwiękach dzwoneczków koshi, zainspiruj podczas kreatywnych ćwiczeń i warsztatów. Podaruj sobie relaksujący weekend pełen dobroci w sielskim miejscu blisko natury. Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu tworzonym przez kobiety dla kobiet, z którego wrócisz z nowymi narzędziami, by pełniej dbać o swój dobrostan na co dzień.

W naszym bogatym programie znajdziesz przeróżne formy praktykowania uważności – tak, byś mogła wybrać dla siebie te, które okażą Ci się najbliższe – aż 3 różne praktyki jogi z certyfikowaną nauczycielką, warsztaty relaksującego pisania z autorką książki z logo National Geographic, sesję medytacji, praktykę uziemiania, shinrin-youku i warsztaty wdzięczności.

Czerpiąc z mądrości natury, ludowych tradycji, wiedzy mistrzów jogi i psychologii,  uwolnimy stres, napięcia i obciążające emocje, poszukamy ukojenia w uważności, wdzięczności i kontakcie z naturą. Zadbamy o ciało, umysł i duszę.

Zapraszamy!
Ania & Ola

PROGRAM WARSZTATÓW I PRZYJEMNOŚCI

PIĄTEK – uwolnienie

Od godziny 16:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakujemy wygodne dresy, oddychamy czystym powietrzem i zaczynamy cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:00 – 18:30

Witajcie w kobiecym kręgu – zupełnie nieoficjalny początek “Magii uważności”

18:30 – 19:00

Zaproszenie do uważności z Anią – wprowadzenie do mindfulness – praktyki, podczas której kierujemy uważność na bycie świadomą tego, czego w danej chwili doświadczamy i czujemy, bez interpretacji i osądzania.

19:00 – 20:00

Powitalna kolacja – poznajmy się nawzajem i otwórzmy na siebie.

20:00 – 21:00

Ceremonia uwalniania z Olą – rytuał przejścia owiany aromatem palonych ziół o oczyszczających właściwościach, który pomoże nam puścić przywiązania, pożegnać stare jakości i obciążające energie. Oczyścimy również naszą pamięć, by zrobić przestrzeń na nowe jakości i otwartość na nowe doświadczenia.

21:00 – 21:30

Uwalniająca joga nidra z Anią – medytacja prowadzona, w której balansujemy pomiędzy jawą a snem, czyli w miejscu, w którym dzieje się cała magia Twojej podświadomości. Ta praktyka pomoże uwolnić emocje, które już Ci nie służą i zastąpić je miłością do siebie.

SOBOTA – ukojenie

7:30 – 8:00

Uziemianie z Olą – po krótkim wstępie tłumaczącym korzyści z uziemiania, zaczerpniemy zdrową energię z ziemi podczas porannego spaceru boso.

8:00 – 9:00

Joga na przebudzenie z Anią – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 14:00

Czas dla siebie – do wykorzystania na spacer lub kąpiel w jeziorze, czytanie książki w hamaku, drzemkę lub masaż (opcja dodatkowa).

14:00 – 15:00

Obiad w duchu slow food.

15:00 – 16:00

Kąpiel leśna shinrin-yoku z Olą – zanurzymy się w lesie podczas uważnego spaceru i będziemy go chłonąć i doświadczać wszystkimi zmysłami.

16:00 – 17:30

Czas dla siebiedo wykorzystania na spacery, czytanie, wspólne rozmowy, drzemkę lub masaż (opcja dodatkowa).

17:30 – 19:00

Warsztaty relaksującego pisania z Olą – kreatywne warsztaty czerpiące z doświadczeń uważnej obserwacji, bycia tu i teraz i warsztatu pisarskiego autorki poczytnego bloga, książki z logo National Geographic, wydawczyni, redaktorki i dziennikarki.

19:00 – 20:00

Kolacja w duchu slow food.

20:00 – 21:00

YIN joga z Anią – spokojna, statyczna praktyka, która pomaga uzyskać dostęp do głębszych tkanek, oddziałuje na tkankę łączną i powięź oraz równoważy energetycznie. Yin to energia kobieca – dzięki Yin jodze stajemy się bardziej czułe na swoje potrzeby, ale też uczymy się po prostu być, bez analizy i oceny.

21:00 – 21:30

Kojąca wizualizacja z Anią – medytacja prowadzona z wizualizacją bezpiecznego miejsca, podczas której użyjesz mocy swojej wyobraźni, by uwolnić się od lęku i stresu.

NIEDZIELA – wdzięczność

8:00 – 9:00

Joga na przebudzenie z Anią – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 11:00

Warsztaty wdzięczności z Olą – wdzięczność to emocja o potężnym, pozytywnym ładunku energetycznym i źródło energii twórczej. Podczas warsztatów dowiemy się jakie korzyści płyną z praktykowania wdzięczności i jak wyrobić w sobie nawyk bycia wdzięcznym.

11:00 – 13:00

Czas dla siebie do wykorzystania na spacery, czytanie, wspólne rozmowy lub drzemkę.

13:00 – 14:00

Obiad w duchu slow food.

Od 14:00

Pożegnanie i powrót do domu w zrelaksowanym ciele i z głowami pełnymi dobrej energii.

JOGA I MEDYTACJA

Na naszym kobiecym slow weekendzie będziesz miała okazję spróbować aż trzech różnych praktyk jogi i medytacji, aby przekonać się, która z tych sztuk pracy z ciałem, oddechem i świadomością, jest Ci najbliższa i przynosi Ci najwięcej przyjemności i ukojenia.

Rano będziemy rozbudzać naszą życiową energię podczas dynamicznej praktyki Vinyasa Yogi opartej na sekwencji Powitanie Słońca.

W ramach wieczornych praktyk będziesz mogła spróbować rozciągającej Yin Yogi, zwanej również jogą powięziową, balansującej pomiędzy  jawą a snem Yogi Nidra i kojącej medytacji prowadzonej w formie wizualizacji bezpiecznego miejsca.

Joga i medytacja
Przyjazna przestrzeń

ROZWÓJ OSOBISTY

Pani ma relaks to również inspirujące, autorskie, twórcze warsztaty rozwijające wrażliwość, kreatywność, uważność i poczucie własnej wartości.

Podczas “Magii uważności” rozbudzisz swoją twórczą energię i jednocześnie zrelaksujesz się podczas warsztatów pisania bazujących na kojącej uważności w kontakcie z naturą i chłonięciu jej wszystkimi zmysłami, a także odkryjesz potężną moc doceniania choćby najmniejszych codziennych dobrych doświadczeń na warsztatach wdzięczności.

RELAKS NA ŁONIE NATURY

Doświadczanie natury wszystkimi zmysłami to nieodłączny element programów kobiecych slow weekendów Pani ma relaks, gdyż kontakt z naturą jest niezbędny dla naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego. Natura nas wspiera, uspokaja, zakotwicza w teraźniejszości, napełnia energią, leczy.

Podczas “Magii uważności” wprowadzimy Cię w świat relaksujących praktyk opartych o świadome obcowanie z naturą – będziemy doświadczać lasu wszystkimi zmysłami podczas uważnego spaceru i czerpać uzdrawiającą energię z ziemi podczas praktyki uziemiania.

PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ

Misją Pani ma relaks jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach z przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby móc znaleźć zasoby, by dbać o innych.

Na naszych warsztatach nie ma znaczenia Twój wiek, zawód, stan cywilny, role społeczne i waga życiowych doświadczeń, z pełną otwartością przyjmujemy Twoje serce i zapraszamy do kręgu wymiany kobiecej energii.

OPINIE NASZYCH KLIENTEK

Siedlisko Witoszyn 28

okolice Kazimierza Dolnego

Siedlisko Witoszyn 28 powstało z marzeń o drewnianym domu, otoczonym przyrodą. Z tęsknoty za kawałkiem własnego świata, w którym czas płynie wolniej, powietrze pachnie lasem i łąką, a jedzenie ma naturalny smak.

ZAKWATEROWANIE
Mieszkamy w przytulnych, dwuosobowych pokojach z łazienką urządzonych w stonowanych kolorach i z naturalnych materiałów – tak, by nic nie rozpraszało relaksu. Z każdego pokoju można bezpośrednio wyjść na drewniany taras i na trawę – bliskość natury to nieodłączny element naszych weekendów.

WYŻYWIENIE

Gospodarze Witoszyna, podobnie jak my głęboko wierzą, że jesteśmy tym, co jemy i kuchnia ma w ich życiu bardzo duże znaczenie. Podczas kobiecego slow weekendu serwować będą nam zdrowe, wegetariańskie dania, oparte jak najpełniej na lokalnych produktach – potrawy, które sycą ciało i duszę.

Jeśli masz nietolerancję na jakieś składniki lub specjalną dietę, poinformuj nas wcześniej – zrobimy co się da, abyś była zadowolona i najedzona.

witoszyn28_00

Chcesz z nami jechać na kolejny kobiecy weekend?

Sprawdź terminy naszych innych kobiecych wyjazdów i warsztatów w zakładce wszystkie wydarzenia lub zapisz się do naszego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wydarzeniach #PaniMaRelaks, zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów na kameralne spotkania oraz specjalne rabaty.

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy jak yin i yang – Ola to wulkan energii, Ania jest oazą spokoju. Łączy nas przyjaźń, miłość do natury i świadomość jej terapeutycznego wpływu na organizm, szacunek do naszej kobiecości, chęć ciągłego rozwoju i robienia fajnych, niosących dobro rzeczy. Dlatego postanowiłyśmy połączyć siły naszych dwóch, przeciwnych biegunów, paletę różnorodnych umiejętności i stworzyć wyjątkowe wydarzenia dla kobiet.

pomysłodawczyni projektu
Pani ma relaks

Założycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, certyfikowana nauczycielka jogi, trenerka technik relaksacyjnych, adeptka uważności oraz miłośniczka rękodzieła i arteterapii. Ukończyła kursy nauczycielskie akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, a jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Jest także certyfikowanym nauczycielem joga Nidra, która jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie. W social mediach znajdziesz ją pod nazwą „Pani od relaksu”.

Więcej informacji...

współtwórczyni projektu
Pani ma relaks

Pani od słowa, współzałożycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, menadżerka, mówczyni, pilotka wycieczek, autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana, fascynatka tajników umysłu zgłębiająca filozofię mindfulness, techniki regulacji emocji i mądrość ciała. Doświadczenie w organizacji dobrych doświadczeń zdobywała przez lata pracy w sektorze turystycznym, prowadząc zarówno wyjazdy przygodowe po krajach Azji Południowo-Wschodniej, jak i duże wydarzenia integracyjne i motywacyjne dla firm. Ukończyła 8-tygodniowy trening MBSR, na co dzień uczy się uważności od adoptowanej suczki Frankie.

Więcej informacji...

PARTNERZY WYDARZENIA