Odpoczynek to sztuka, której można się nauczyć jak każdej innej czynności. Co więcej, efektywnie odpoczywać można wszędzie – liczą się tylko chęci oraz znajomość podstawowych metod i technik relaksacyjnych.

Na skróty: PROGRAM | CENA | ZAPISY | PROWADZĄCA

Chciałabyś zgłębić tajniki

Sztuki Świadomego Odpoczynku?

Niezależnie od tego czy już wiesz jakie korzyści uzyskasz dzięki technikom relaksacji i jak zbawienny wpływ mają one na Twoje życie. Czy też jesteś tutaj trochę z ciekawości i chętnie dowiesz się więcej na temat świadomego odpoczynku, to z pewnością Twoja obecność tutaj nie jest przypadkowa. Nic nie dzieję się bez przyczyny, dlatego skoro już tu jesteś to poświęć kilka minut swojego czasu i przekonaj się co możesz zyskać uczestnicząc w praktycznych warsztatach Sztuki świadomego odpoczynku.

Medytacja

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

chciałabyś nauczyć się relaksować

Jesteś jedną z tych osób, które twierdzą, że nie umieją odpoczywać i pragniesz poznać tajniki sztuki świadomego odpoczynku.

czujesz ciągłe przemęczenie

Masz wrażenie, że jesteś ciągle zmęczona i wydaje Ci się, że ratunkiem jest jedynie długi urlop pod palmami na tropikalnej wyspie.

zmagasz się ze stresem

Coraz częściej tracisz panowanie nad sobą lub doświadczasz negatywnych emocji, ciężko Ci skoncentrować się i zebrać myśli.

chcesz mieć więcej motywacji

Odczuwasz wypalenie w pracy i brakuje Ci chęci na nowe wyzwania czy motywacji do wypełniania codziennych obowiązków.

„Potrzeba głębokiej relaksacji jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb współczesnego człowieka. Gdzieś w nas się ukrywa i od czasu do czasu, szczególnie w momentach pełnych napięć i pośpiechu, daje znać o swoim istnieniu.”

~ Lesław Kulmatycki

Odpoczynek to coś, co często zaniedbujemy i odsuwamy na dalszy plan. Zapominamy o odpoczynku po pracy, nie wiemy jak odpoczywać aktywnie w weekend. Mylnie sądzimy, że musimy gdzieś wyjechać, żeby wreszcie móc odpocząć psychicznie i fizycznie.

Na szczęście wcale nie musimy brać urlopu w pracy i lecieć w tropiki, a dobra wiadomość jest taka, że odpoczywania można się nauczyć, jak każdej innej czynności. Co więcej, efektywnie odpoczywać można wszędzie – liczą się tylko chęci, znajomość podstawowych metod i technik relaksacyjnych oraz kreatywność.

PODCZAS WARSZTATU:

  • dowiesz się jak świadomie i skutecznie odpoczywać, by odnaleźć swój wewnętrzny spokój i poczuć się dobrze we własnym ciele
  • nauczysz się różnorodnych technik relaksacyjnych, dzięki czemu dobierzesz tą najbardziej dostosowaną do swoich potrzeb
  • poznasz paletę technik oddechowych, które sprawią, że lepiej będziesz zarządzać swoją energią i emocjami
  • rozwiniesz swoją uważność, dzięki czemu łatwiej Ci będzie wejść w stan głębokiej relaksacji
  • otrzymasz praktyczne ćwiczenia i wskazówki, które będziesz mogła zastosować samodzielnie po zakończeniu warsztatu
  • otrzymasz wiedzę podaną w przystępny sposób oraz dobrze przygotowane materiały dydaktyczne
  • poznasz wyselekcjonowane produkty, które będą Cię wspierać w tworzeniu domowego sanktuarium relaksu
  • zharmonizujesz ciało, umysł i duszę poprzez nawiązanie lepszego kontaktu ze sobą i swoimi potrzebami
  • zaczniesz odczuwać więcej energii i radości, ponieważ głęboko się zrelaksujesz i odprężysz

CZAS I MIEJSCE

sobota, 26 listopada 2022
godz. 10:00 – 14:00

Samo Centrum Wszechświata
ul. Chłodna 29 (wejście od Krochmalnej)
00-867 Warszawa

PROGRAM WARSZTATU

Od godziny 10:00

Otwarcie drzwi – czas na zajęcie miejsc i luźne rozmowy

10:15 – 10:30

Powitanie w kręgu – zapoznanie z grupą i twórczynią projektu „Pani ma relaks”

10:30 – 11:00

Sztuka świadomego odpoczynku w teorii – Pierwsza część warsztatu, podczas której dowiemy się czym jest świadomy relaks, poznamy 7 rodzajów odpoczynku, a także nauczymy się rozpoznawać, którego z nich nam brakuje i jak go uzupełnić.

11:00 – 12:00

Metody i techniki relaksacyjne #1 – Podczas tej części warsztatu poznamy wyciszające praktyki oddechowe, odprężające wizualizacje i medytacje, a także kreatywne techniki i formy relaksu.

12:00 – 12:30

Przerwa – chwila na luźne rozmowy, poczęstunek i napary ziołowe

12:30 – 13:15

Metody i techniki relaksacyjne #2 – Kolejna dawka odprężających praktyk, podczas której dowiemy się jak uważność pomaga w relaksacji, a także poznamy metodę progresywnej relaksacji mięśni.

13:15 – 13:45

Głęboka relaksacja z jogą nidrą – medytacja prowadzona w pozycji leżącej. Praktyka, w której balansujemy pomiędzy jawą, a snem, czyli w miejscu, w którym dzieje się cała magia Twojej podświadomości.

13:45 – 14:00

Pożegnanie – zakończenie spotkania, wymiana uścisków i powrót do domu z wachlarzem narzędzi wspierających świadomy odpoczynek.

Chcesz wziąć udział w takim warsztacie?

Sprawdź terminy naszych innych kobiecych wyjazdów i warsztatów w zakładce wszystkie wydarzenia lub zapisz się do naszego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wydarzeniach #PaniMaRelaks, zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów na kameralne spotkania oraz specjalne rabaty.

KIM JESTEM?

Nazywam się Anna Werstak,

jestem nauczycielką jogi i trenerką metod relaksacyjnych.

Ukończyłam kursy nauczycielskie w 3 stylach jogi (Vinyasa, Yin oraz Nidra) akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Poprzez kolejne kursy i warsztaty doszkalające nieustannie zgłębiam swoją wiedzę na temat wpływu jogi na dobrostan psychiczny, a moją misją jest pokazać Ci jogę, która pozwoli Ci odnaleźć spokój.

Od 2021 roku prowadzę autorskie szkolenia i warsztaty dla kobiet w ramach projektu „Pani ma relaks”, podczas których uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach.

PARTNERZY WYDARZENIA