Sztuka uziemiania to lekkie i przyjemne ćwiczenia, które wspierają nas w momentach, gdy mamy do czynienia z dużym stresem, lękiem lub niepokojem. To uziemiające techniki, które pomogą Ci w połączeniu się z Matką Ziemią w sposób dosłowny i przenośny.

SztukA UZIEMIANIA

relaksacyjne warsztaty dla ciała i ducha

Uziemienie, czyli inaczej zakorzenienie w sobie i w ziemi, które daje nam poczucie ugruntowania i stabilności w życiu. Kiedy jesteś uziemiona, czujesz się bezpiecznie, solidnie, masz więcej energii, lepsze samopoczucie, a także lepiej sypiasz.

Najlepszym i bezwysiłkowym sposobem na uziemienie, jest nawiązanie fizycznego kontaktu z żywiołem ziemii. Wystarczy, że zdejmiesz buty i pospacerujesz boso po trawie choćby 10 minut każdego dnia. Jednak, jeśli mieszkasz w wielkim mieście i ciężko o skrawek zieleni, pomocne mogą okazać się proste ćwiczenia i zabiegi, które sama wykonasz w zaciszu własnego mieszkania.

Zapraszamy Cię na warsztat „Sztuka uziemiania”, podczas którego nauczysz się wielu technik i metod pozwalających na zakorzenienie się w sobie, a także zatroszczysz się o swoje stopy, które niewątpliwie spełniają jedną z ważniejszych ról w sztuce uziemiania.

Na tym warsztacie poznasz:

 • idee „bare foot” – dowiesz się po czym bezpiecznie i zdrowo chodzić boso nie tylko latem, ale i przez cały rok,
 • proste ćwiczenia, metody i techniki, które pomogą Ci zakotwiczyć się w sobie oraz chwili obecnej,
 • uziemiające asany (pozycje jogi), dzięki którym odkryjesz ugruntowanie i stabilność w praktyce.
 • punkty refleksologiczne na stopach odpowiadające za wiele funkcji w naszym organizmie,
 • aktywne składniki kosmetyków, na które warto zwracać uwagę przy wyborze produktu,
 • automasaż relaksacyjny stóp, który pomoże Ci się odprężyć po ciężkim dniu,
 • akcesoria do stóp pomocne w samodzielnej pielęgnacji.

PROGRAM WARSZTATU

10:00 – 10:30

Powitanie – czas na poznanie się wzajemnie przy rozgrzewających naparach ziołowych.

10:30 – 11:45

Część BODY & MIND – pierwsza część warsztatu, którą poprowadzi Ania Werstak, twórczyni projektu „Pani ma relaks”. Spotkanie zaczniemy teorią uziemiania, dowiemy się jakie korzyści nam przynosi oraz jak praktykować tą sztukę. Następnie poznamy różne metody i techniki zakorzeniające nasze umysły w sobie oraz w teraźniejszości. A ostatnie 30 minut tej części warsztatu poświęcimy na zaopiekowanie się ciałem poprzez miękką, spokojną praktykę skupioną wokół elementu ziemi, odkrywając ugruntowanie, stabilność, wsparcie w praktyce.

11:45 – 12:15

Przerwa – chwila na luźne rozmowy, pyszne ciasta, soczyste owoce i domową lemoniadę.

12:15 – 13:45

Część BEAUTY – ten segment w całości poprowadzi Ania Jaroszuk, technik farmaceutyczny i właścicielka salonu Misja Pazury. Podczas warsztatu dowiecie się m. in. o naturalnej pielęgnacji stóp, poznacie punkty refleksologiczne odpowiadające za wiele funkcji w naszym organizmie, a także nauczycie się wykonywać masaż stóp. Ania opowie o akcesoriach pomocnych w samodzielnej pielęgnacji, a także doradzi jakie kosmetyki stosować. Warsztat zakończymy wykonaniem odżywczej soli do kąpieli, którą z łatwością przekształcisz w naturalny peeling.

13:45 – 14:00

Pożegnanie – zakończenie spotkania, wręczenie certyfikatów i wymiana serdecznych uścisków.

część BODY & MIND

Uziemianie to sposób przywracania świadomości do ciała, kiedy np. w wyniku stresu tracimy kontakt z rzeczywistością. Taki powrót do ciała, do czucia, jest w stanie zredukować niepokój i pozwala dostrzec, że zagrożenie, którego się obawialiśmy, nie dotyczy chwili obecnej. Tu i teraz jesteśmy bezpieczni, a gwarantem naszego bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju jest ciało, które ustabilizowane, z miarowym oddechem, potrafi wyciszyć skołatane myśli.

W tej części warsztatu poznasz:

 • ćwiczenia i techniki ułatwiające powrót do siebie
 • uziemiające ćwiczenia oddechowe
 • transformujące afirmacje i medytacje
 • uziemiające asany (pozycje jogi)

część BEAUTY

Ta część warsztatu poświęcona będzie stopom, które pełnią szczególną i bardzo ważną rolę w uziemianiu. Dotykają bezpośrednio Matki Ziemi i niosą przez całe życie ciężar ciała człowieka. Dzięki nim chodzimy, biegamy, skaczemy. Bardzo dużo zależy od ich sprawności i zdrowia. Niestety na codzień ściskamy je w wąskich butach, skazujemy na niebotycznie wysokie obcasy, a zimą często zaniedbujemy ich pielęgnację.

Dlatego podczas warsztatu nauczymy Cię:

 • wszystkiego o naturalnej pielęgnacji stóp na każdą porę roku
 • jak wykonać masaż i automasaż relaksacyjny stóp
 • jakie kosmetyki stosować na stopy
 • jak zrobić odżywczą sól do kąpieli oraz naturalny peeling do stóp

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

chciałabyś nauczyć się relaksować

Jesteś jedną z tych osób, które twierdzą, że nie umieją odpoczywać i pragniesz poznać tajniki sztuki świadomego odpoczynku.

czujesz ciągłe przemęczenie

Masz wrażenie, że jesteś ciągle zmęczona i wydaje Ci się, że ratunkiem jest jedynie długi urlop pod palmami na tropikalnej wyspie.

zmagasz się ze stresem

Coraz częściej tracisz panowanie nad sobą lub doświadczasz negatywnych emocji, ciężko Ci skoncentrować się i zebrać myśli.

chcesz mieć więcej motywacji

Odczuwasz wypalenie w pracy i brakuje Ci chęci na nowe wyzwania czy motywacji do wypełniania codziennych obowiązków.

CZAS I MIEJSCE

sobota, 3 grudnia 2022
godz. 10:00 – 14:00

Samo Centrum Wszechświata
ul. Chłodna 29 (wejście od Krochmalnej)
00-867 Warszawa

Chcesz wziąć udział w takim warsztacie?

Sprawdź terminy naszych innych kobiecych wyjazdów i warsztatów w zakładce wszystkie wydarzenia lub zapisz się do naszego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wydarzeniach #PaniMaRelaks, zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów na kameralne spotkania oraz specjalne rabaty.

PROWADZĄCE WARSZTATY

team_ania

Anna Werstak

twórczyni projektu

Pani od relaksu, nauczycielka jogi, trenerka uważności oraz metod relaksacyjnych. Ukończyła kursy nauczycielskie w 3 stylach jogi (Vinyasa, Yin oraz Nidra) akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Poprzez kolejne kursy i warsztaty doszkalające nieustannie zgłębia swoją wiedzę na temat wpływu jogi na dobrostan psychiczny. Jej misją jest pomoc w odnajdywaniu spokoju.

Od 2021 roku prowadzi autorskie szkolenia i warsztaty dla kobiet w ramach projektu „Pani ma relaks”, podczas których uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach.

team_ania_j

Anna Jaroszuk

technik farmaceutyczny

Z wykształcenia technik farmaceutyczny, a z zamiłowania orędowniczka „zdrowego ciała” z pasją do uzdrawiania. Po kilku latach spędzonych w aptece i na recepturze leków, odkryła nową — swoją drogę. Połączenie wiedzy farmaceutycznej z miłością do natury i zdrowego dbania o siebie, zaowocowało otworzeniem własnego salonu z wegańskim manicure i pedicure. Pracuje i odpoczywa w zgodzie ze sobą, czerpie z natury jak najwięcej i często biega boso. Świat Ani to zapachy, zioła, natura.

W projekcie „Pani ma relaks” przybliża ideę powrotu do korzeni, naturalnego piękna i relaksu.

PARTNERZY WYDARZENIA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Do zobaczenia na warsztacie!